+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 555
*****
1
ALL
превоз

Хотелот се наоѓа на 7 минути пешачење од плажата.Располага со надворешен базен,игралиште за деца,тераса,сала за вежбање,игралиште и бар.Бесплатен интернет пристап е достапен на јавните места во хотелот.

Сите соби се опремени со телевизор со рамен екран,бања со туш кабина и фен за коса,а некои соби располагаат и со простор за седење.

Хотелот нуду и можност за изнајмување на автомобили и нуркање. 

 

Галерија

Ценовник

ALBATROS WHITE BEACH 5* ПОАЃАЊЕ  02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
Мемса ВРАЌАЊЕ  08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
Се вклучено НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА СО ПОГЛЕД НА ГРАДИНА возрасен 555 555 565 565 595 615 615 615 595 565 555
(2+1) 1 Дете 2-13,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 525 525 535 535 565 585 585 585 565 535 525
(1+2) Доплата за 1/1 соба 165 165 170 170 185 195 195 195 185 170 165
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА СО ПОГЛЕД НА БАЗЕН возрасен 585 585 595 595 625 645 645 645 625 595 585
(2+1) 1 Дете 2-13,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 555 555 565 565 595 615 615 615 595 565 555
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА СО ПОГЛЕД НА МОРЕ возрасен 615 615 625 625 655 675 675 675 655 625 615
(2+1) 1 Дете 2-13,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 585 585 595 595 625 645 645 645 625 595 585
МАЛ АПАРТМАН возрасен 720 720 735 735 780 810 810 810 780 735 720
(2+2 / 3+1) 1 и 2 Дете 2-13,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 690 690 705 705 750 780 780 780 750 705 690

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Програма на патувањето

01. ден    СКОПЈЕ – ХУРГАДА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.

од 01. до 06. ден     ХУРГАДА 
Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...).

07. ден    ХУРГАДА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот, или поинаку доколку хотелските правила го наложуваат тоа. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција) Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје (наредниот ден)во раните утрински часови, или според претходно најавеното време.

Забелешка

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80 евра
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

 

Сподели со пријателите:
Хотелот се наоѓа на 7 минути пешачење од плажата.Располага со надворешен базен,игралиште за деца,тераса,сала за вежбање,игралиште и бар.Бесплатен интернет пристап е достапен на јавните места во хотелот.

Сите соби се опремени со телевизор со рамен екран,бања со туш кабина и фен за коса,а некои соби располагаат и со простор за седење." data-share-imageurl="">