+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 473
*****
6
ALL
превоз
4
AYDIN BEY FAMOUS RESORT
Положба:
Хотелот е лоциран во областа Bogazkent, 45км од центарот на Анталија и 40км од аеродромот во Анталија.
Сместување:
Вкупен број на соби 316. Стандардни соби 287 (25м², една спална и купатило, макс. 2+1 лица), фамилијарни соби 37 (45м², со две спални, макс.2+2 лица ) и две соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со када, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува со вода и сокови секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Услуги:
Ултра Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна ужина, попладне чај, кафе и колачи во одредено време, A’la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, сите домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед само во Мини клуб од 14.00-15.00 ч. Увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, Турско кафе, услуга во соба, во Диско клубот се служат само домашни пијалоци се наплатуваат дополнително.
Содржина:
Главен ресторант со шведска маса, A’la Carte ресторани-BBQ, Медитерански ресторан - рибен ресторан, барови околу целиот хотелски комплекс, Диско клуб. Доктор на барање, сервис за перење, чување деца, продавници, фризер, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, rent a car дополнително се наплатуваат. WI-FI во лоби бесплатно.
Плажа:
Хотелска песочна плажа, со лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири на плажа со депозит. 
Спорт и забава:
Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа. Сите водени спортови, масажа, центар за убавина, Спа центар, билијард се наплатуваат.
Забавна програма во текот денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-14 години.
 

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања
Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување

vis/j

 

Сподели со пријателите:
AYDIN BEY FAMOUS RESORT
Положба:
Хотелот е лоциран во областа Bogazkent, 45км од центарот на Анталија и 40км од аеродромот во Анталија." data-share-imageurl="">