+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 1018
*****
6
ALL
превоз

Локација: Baron Palace e луксузен хотелски комплекс, кој се наоѓа во заливот Sahl Hasheesh, 20 км јужно од Хургада и 17 км од аеродромот.
Соби: Хотелот располага со 615 модерни и пространи соби и апартмани со бања (бања / туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, железо и даска за пеглање, чај и кафе, интернет и балкон или тераса.
Содржини: Хотелот се протега на површина од 100 000 м2. Покрај главниот ресторан има 6 a la carte ресторани кои нудат интернационална кујна (италијански, ориентални, мексикански, кинески, јапонски) рибен ресторан, бар во фоајето, од страна на базенот, на плажа и има уште 4 тематски пабови на располагање. Дополнителни содржини на хотелот вклучуваат фризер, докторски услуги, менувачница и услуги за перење и пеглање.
Спорт и забава: Отворени базени шири над 5.000 м2 со водените површини: каскаден базен, базен со ефекти, релаксирачки базен за медитација, детски базен и џакузи. Гостите исто така може да имаат крпи, лежалки и чадори покрај базенот и на плажа. За љубители на спортот и забава достапни се: фитнес центар, 3 тениски игралишта, стаза за трчање, одбојка на плажа, пинг-понг и спортови на вода, Спа центарот е на површина од 2.300 м2, со турска бања, сауна, парна бања, џакузи, топло и ладни тушеви, масажи и козметички третмани. Установи за деца: базен со тобогани, игралиште и парк за забава, мини клуб, Junior клуб, три кино сали, услуга за згрижување на деца, детска мени и детски ресторан.
Плажа: Хотелот има прекрасна песочна плажа, долга 600 метри

Галерија

Ценовник

Цена од 1018 евра по лице

 

Пакет аранжмани со 6,8,9,10,13, ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

и.д

Програма на патувањето

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6, 8, 9,10 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год) 
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

 

Сподели со пријателите:
Локација: Baron Palace e луксузен хотелски комплекс, кој се наоѓа во заливот Sahl Hasheesh, 20 км јужно од Хургада и 17 км од аеродромот.
Соби: Хотелот располага со 615 модерни и пространи соби и апартмани со бања (бања / туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, железо и даска за пеглање, чај и кафе, интернет и балкон или тераса." data-share-imageurl="">