+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00

Галерија

Ценовник

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 3900 мкд 

 

 

Во цената е вклучено :

Превоз на наведената релација со туристички автобус
2 ноќевања во апартмани во Будва
Организација и водство на патувањето
Пратител на групата
Во цената не е вклучено:

Факултативни разгледи и излети ( Дубровник и Котор) – 20 еу
Патничко осигурување

 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Програма на патувањето

1.Ден 29.12.2018 (Сабота)

Состанок со групата во 23:45, во 00:00 часот поаѓање за Будва. Патот води преку граничен премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2.Ден  30.12.2018 (Недела)

Пристигнување во Св.Стефан во утринските часови, краток панорамски разглед па продолжување кон Будва. Пристигнување во Будва во утринските часови сместување во апартмани. Слободно време за индивидуални прошетки и активности низ Будва како и низ Стариот дел од градот.  Ноќевање.

3.Ден 31.12.2018 (Понеделник)

Факултативен целодневен излет до Дубровник. Пристигнување во Дубровник во предпладневните часови, прошетки низ Стариот град Дубровник, Страдун, Тврдината итн. Во попладневните часови враќање за Будва. Ноќевање.

4.Ден  01.01.2019 (Вторник )

 Одјавување од апартманите. Поаѓање за Котор, разглед на еден од најубавите градови на Црногорското приморје, прошетки во стариот дел од градот. Денско возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во Битола во вечерните  часови.

Сподели со пријателите: