+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 495
*****
1
ALL
превоз

Хотелот е лоциран во Заливот Макади, на 35км. од марината во Хургада и на 30км. од аеродром, дирекно на приватна, песочна плажа. Изобилува со содржини како 8 базени, центар за нуркање, продавници, супермаркет, базар…

Сите соби се декорирани со топли тонови, збогатени со богати драпери и со простор за седење. Опремени се со телевизор со рамен екран и мини бар

 

Галерија

Ценовник

CLEOPATRA LUXURY RESORT 5* ПОАЃАЊЕ  02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
Макади ВРАЌАЊЕ  08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
Се вклучено НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА возрасен 525 525 535 535 555 555 555 555 545 525 515
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 495 495 505 505 525 525 525 525 515 495 495
(1+2) Доплата за 1/1 соба 150 150 155 155 165 165 165 165 160 150 145
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА  СОБА СО ПОГЛЕД НА МОРЕ возрасен 555 555 565 565 585 585 585 585 575 555 545
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 525 525 535 535 555 555 555 555 545 525 515
ДВОКРЕВЕТНА СОБА -ПРВА ЛИНИЈА МОРЕ возрасен 585 585 595 595 615 615 615 615 605 585 575
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 555 555 565 565 585 585 585 585 575 555 545
ФАМИЛИЈАРНА СОБА возрасен 675 675 685 685 705 705 705 705 695 675 665
(2+2 / 3+1) 1 и 2 Дете 2-13,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 645 645 655 655 675 675 675 675 665 645 635

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

vis/j 

 

Програма на патувањето

01. ден    СКОПЈЕ – ХУРГАДА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.

од 01. до 06. ден     ХУРГАДА 
Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...).

07. ден    ХУРГАДА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот, или поинаку доколку хотелските правила го наложуваат тоа. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција) Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје (наредниот ден)во раните утрински часови, или според претходно најавеното време.

Забелешка

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80 евра
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

Сподели со пријателите:
Хотелот е лоциран во Заливот Макади, на 35км. од марината во Хургада и на 30км. од аеродром, дирекно на приватна, песочна плажа. Изобилува со содржини како 8 базени, центар за нуркање, продавници, супермаркет, базар…

Сите соби се декорирани со топли тонови, збогатени со богати драпери и со простор за седење." data-share-imageurl="">