+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00

COSTA VICTORIA 

7 НОЌИ/8 ДЕНА

Италија,Балеари,Шпанија

Поаѓање од Савона 09.септември 2018

Ценовник

BASIC *гарантирана категорија
 
Внатрешна двокреветна кабина (kat. IV ) 409 евра по лице
Прозорска двокреветна кабина (kat.  EV)  509 евра по лице
Балконска двокреветна кабина (kat. BV)  609 евра по лице
 
           *** 3. i 4. возрасен во кабина НА БАРАЊЕ
 
                                                             COMFORT  кабина категорија
 
Внатрешна двоктеветна кабина (kat.Classic IC)  649 евра по лице         
Внатрешна двокрена кабина (kat. Premium I)/ 709 евра по лице 
 
Прозорска двокреветна кабина   ( kat. Classic EC)   749 евра по лице
Прозорска двокреветна канина    (kat. Premium EP ) 809 евра по лице
 
Балконска двокреветна кабина  (kat Classic BC  849 евра по лице  
Балконска двокреветна кабина  (kat. Premium BP) 929 евра по лице  po osobi    
 
*** 3. i 4.возрасно лице во кабина на барање 
 
Бродски такси 150 евра 
Доплата за еднокреветна кабина 50 % од сумата за сместување во двокреветна кабина
Деца до 18 години во придружба на двајца возрасни плаќаат само бродска такса -НА БАРАЊЕ! 
 
Задолжителен бакшиж кој патникот го плаќа на самиот брод и изнесува: 
За возрасни 10 евра по лице на ден 
За деца од 4 до 14 години 5 евра по лице на ден 
Деца до 4 години не плаќаат
Costa осигурување 7.30 евра ( не е задолжително) 
 
 
 
Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 
 

Програма на патувањето

Датум Пристаниште  Пристигнување Поаѓање
09-09, Недела Savona (Италија) ----- 18:00
10-09 Понеделник Olbia-Emerald Coast (Италија) 08:00 17:00
11-09 Вторник Port Mahon (Meнорка) 10:00 18:00
12-09 Среда Ibiza (Шпанија) 09:00 ---
13-09 Четврток Ibiza (Шпанија) ---- 04:00
13-09 Четврток Palma De Mallorca (Шпанија) 10:00 21:00
14-09 Петок Tarragona (Шпанија) 09:00 ---
15-09 Сабота Tarragona (Шпанија) --- 02:00
16-09 Сабота Savona (Италија) 09:00 ---

 

Забелешка

Во цената е вклучено:
-крстарење со брод според програмата
-сместување во изнраниот тип на кабина (бања/WC,клима уред ,сеф,фен,телевизор)
-проширен полн пансион( вечера,полноќна ужинка,појадок,ручек,ужинка)
-свечена вечера со здравица на капетанот
-целодневна анимација
-забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
-користење на бродксиот простор и опрема (користење на библиотеките,фитнес центарот,базенот,лежалките на палуба,сауна,пешкири)
-представи во театарот
-влезници во коцкарниците,ноќните клубови ....
-спортски активности (аеробик,stretching,bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор)
-дневни активности (игри,лов на изгубеното богатство,квизови,турнири,караоке,курс по танц,тематски забави и слично)
-пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучени за  Classic кабините ( за сите патници во кабината)
-пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучени за  Premium кабините (за сите патници во кабината)

Во цената не е вклучено:
1. Бакшиж 
2. Пијалоци на бродот
3. Излети на копно
4.Третмани во велнес центарот и козметички третмани ,индивидуални тренинзи со фитнес тренер 
5. медицински услуги 
6. Costa осигурување

*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава