+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
2

Costa VICTORIA

7 НОЌИ/ 8 ДЕНА

Италија,Балеари,Шпанија

Поаѓање од Савона 29.јули 2018

 

 

 

 

Галерија

Ценовник

BASIC *гарантирана категорија
 
Внатрешна двокреветна кабина (kat.IV) 549 евра по лице 
Прозорска двокреветна кабина (kat EV) 689 евра по лице
Балконска двокреветна кабина (kat.BV) 879 евра по лице
       
COMFORT кабина категорија
 
Внатрешна двокреветна кабина (kat. Classic IC) 749  евра по лице 
Внатрешна двокреветна кабинаa (kat. Premium IP) 809 евра по лице 
 
Прозорска двокреветна кабина (kat.Classic EC)  889 евра по лице 
Прозорска двокреветна кабина (kat. Premium EP/) 949 евра по лице
 

Балконска двокреветна кабина (kat. Classic BC) 1079 евра по лице   
Балконска двокреветна кабина (kat. Premium BP) 1159 евра по лице 

Пристанишни такси 150 евра по лице

Доплата за еднокреветна кабина 50% од цената за сместување.

Трокреветна и четворокреветна кабина на барање !

Деца до 18 години во кабина со двајца возрасни , плаќаат само пристанишни такси.

Задолжителни доплати кој патниците ги плаќаат на бродот изнесуваат:

За возрасни:10 евра по лице на ден

Деца од 4 до 14 години: 5 евра по лице на ден  

Деца до 4 години не плаќаат 

Costa осигурување 7.30 евра ( не е задолжително)

 

Програма на патувањето

Датум

Пристаниште

Пристигнување

Поаѓање

29-07 Недела

Savona (Италија)

-  

18:00 

30-07 Понеделник

Olbia-Emerald Coast  (Италија)

08:00 

17:00 

31-07 Вторник

Porto Mahon (Менорка)

10:00 

18:00 

01-08 Среда

Ibiza (Шпанија)

09:00

-

02-08 Четврток

Ibiza (Шпанија)

-

04:00

02-08 Четврток

Palma De Mallorca(Шпанија)

10:00 

21:00 

03-08 Петок

Tarragona  (Шпанија)

09:00 

-

04-08 Сабота

Tarragona (Шпанија)

-

02:00

05-08 Недела  Savona (Италија) 09:00 -

Забелешка

Во цената е вклучено:
-крстарење со брод според програмата
-сместување во изнраниот тип на кабина (бања/WC,клима уред ,сеф,фен,телевизор)
-проширен полн пансион( вечера,полноќна ужинка,појадок,ручек,ужинка)
-свечена вечера со здравица на капетанот
-целодневна анимација
-забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
-користење на бродксиот простор и опрема (користење на библиотеките,фитнес центарот,базенот,лежалките на палуба,сауна,пешкири)
-представи во театарот
-влезници во коцкарниците,ноќните клубови ....
-спортски активности (аеробик,stretching,bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор)
-дневни активности (игри,лов на изгубеното богатство,квизови,турнири,караоке,курс по танц,тематски забави и слично)
-пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучени за  Classic кабините ( за сите патници во кабината)
-пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучени за  Premium кабините (за сите патници во кабината)
 
Во цената не е вклучено:
1. Бакшиж 
2. Пијалоци на бродот
3. Излети на копно
4.Третмани во велнес центарот и козметички третмани ,индивидуални тренинзи со фитнес тренер 
5. медицински услуги 
6. Costa осигурување
 
*** Компанијата го задржува правото на промена на цените без претходна најава
 
вис/ј
 
 
 
Сподели со пријателите:
Costa VICTORIA

7 НОЌИ/ 8 ДЕНА

Италија,Балеари,Шпанија

Поаѓање од Савона 29." data-share-imageurl="">