+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 490
*****
6
ALL
превоз
4

Положба
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од Анталија и 50км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 372 во четири хотелски петкатни згради. Стандардни соби (27м², макс.3 лица)-една спална и купатило, Стандардни соби со кревети на спрат или висок душек (27м², макс.2+2 лица)-една спална со кревети на спрат, Фамилијарни соби (40м², макс.4 лица)-две спални соби одвоени со врата, Фамилијарни соби со кревети на спрат или висок душек (40м², макс.4 лица)-една спална со кревети на спрат, Јуниор суити (58м², макс. 2 лица)-една дневна, една спална, едно купатило со Џакузи, ЛЦД ТВ и ДВД, Сите соби се со купатило со када, фен, туш, централна клима, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови), сеф, тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет до 56Kbps, балкон.

Услуга
Ultimate Се вклучено-24 часа храна и пијалоци, на пристигнување освежителни пешкири и традиционален Турски пијалок-шербет, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетално мени, специјално мени за деца, снек ресторан, A’la Carte ресторани (Mexico, Istanbul, Halicarnassus) со претходна резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 7 год.), сладолед во Lagoon бар од 17:00-19:00 часот, попладне колачи, кафе и чај, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Дополнително се наплаќаат-премиум алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, сите увозни алкохолни пијалоци од 01:00-10:00 часот., Venezia A’la Carte ресторанот.

Содржина
Главен ресторан Lalezar, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот (Mexico-Мексиканска кујна, Istanbul-Турска кујна, Venezia-Италијанска кујна, Halicarnassus-Медитеранска кујна), 7 барови околу хотелскиот копмплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет до 56Kbps, бесплатмо во целиот хотел.

Плажа
Приватна хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа (со депозит) не се наплаќаат.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, тениски игралишта, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања. Масажа, Спа центар, салон за убавина, Спа базен, водени спортови, осветлување на тениски игралишта, куглање, билијард, професионално фудбалско игралиште, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, специјални шоу програми во вечерните часови, кино. Мини клуб за деца од 4-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год. преку ден и мини диско во вечерните часови.

 

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања
Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

и.д/ф

Сподели со пријателите:
Положба
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од Анталија и 50км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 372 во четири хотелски петкатни згради. Стандардни соби (27м², макс." data-share-imageurl="">