+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 759
*****
6
UAI
превоз

Хотелот се наоѓа во областа Лара, 8 км од аеродромот во Анталија и 10км од центарот на градот.

Вкупен број на соби 837 во четири блока. Стандардни соби Be Trendy 313 (35м²; една спална француски кревет + единичен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 лица), Стандардни соби Be Large 295 (42м²; на првиот кат една спална со францусли кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 лица) , Супериор соби Be Romantic 56 (32m², спална со еден француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица), Супериор соби Be Delux Loft 13 (41m², една спална со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица), Be Family А rooms 110 (56 м², две одвоени спални, едната е со француски кревет а другата со два единечни кревети, едно купатило, макс. 4+1 лица), Be Family Loft 17 ( 70-90 м² , дуплекс, еден или два француски кревети, една софа и еден или два единечни кревети, две туш кабини, макс. 4+1 лица), Be Family B- 3 соби ( 80м², две одвоени спални, едната спална е со француски кревет, единечен кревет и софа, другата е со француски кревет и софа, едно купатило, макс. 3+2 лица ), Be Suit – 12 соби ( 123 м², две спални и една дневна, едно купатило, макс. 4 лица), Be Royal – 4 соби (104 м², дуплекс, две спални, две купатила, сауна, макс. 4 лица ), Be King – 1 соба (352 м², дуплекс, две спални , две купатила, макс. 4 лица). Сите соби се со балкон, со купатило со туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода, минерална вода и пиво), електричен бокал, сервис за кафе и чај, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI во соби.

Ултра Се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини во тек на денот и доцна навечер, диетално мени, детско мени ,сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, стандардни увозни пијалоци, свежо цедени сокови ,A’la Carte ресторани со претходна резервација (еден A’la Carte ресторан за 7 дена е бесплатен, секој нареден се наплатува). V.S.O.P. коњак, премиум виски и увозни специјални вина, енергетски пијалоци и увозно пиво, место за пушење, сите флаширани пијалоци, собна услуга дополнително се наплатуваат.

Главен ресторан Sunflower, A‘la Carte ресторани- Sultan-Турска кујна, Sakura - Јапански рестора, ,Jipo ресторант-Мексиканска кујна, Ristorant Lugiano -Италијанска кујна, Mermaid ресторант- рибен ресторан ,Atlantes -Грчка кујна. Барови на различна локација во хотелскиот комплекс, Диско бар. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, интернет (во лобито е бесплатен, а во собите се наплаќа), шопинг центар, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, продавници дополнително се наплатуваат.

Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори за сонце не се наплатуваат.

Отворени базени ( еден е полу-олимписки) , затворени базени, детски лизгалици во базен, Џакузи во затворен базен, тениски терени, пинг понг, мини футбал, одбојка на плажа, пикадо, фитнес центар, сауна и Турска бања се бесплатни. Со доплата : спортови на вода, осветлување на тениски терени, часови по тенис, салон за убавина, СПА центар, масажа, куглање, билјард, школо за нуркање. Секојдневни забавни програми преку ден, натпреварувања и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 – 07 години и Миди клуб од 08 – 12 години, специјално диско за деца, кино и специјални програми.

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

vis/s

Сподели со пријателите: