+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 72
****
7
HB
превоз
2

Локацијаво самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година 
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest - аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање...
Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI 

Галерија

Ценовник

РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

ПОПУСТ 15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2018

Бројот на собите со попуст за рани резервации е ограниченПопустите се само за услугата ноќевање.

**Помал број на ноќевања само на барање.

***3. и 4. лице на помошно легло вo супериор и супериор + соба 20% попуст.

GRAND HOTEL & SPA ****
Ценовникот важи за периодот од 06.12 - 07.04.2019
Цени по лице на ден на база полупансион  Цени по лице на ден - краток престој (резервации на барање исклучиво 5 дена пред терминот)
Период  Смена Минимум ноќи  1/2 , 1/3 стандард 1/3,1/4,1/5 фамилијарна  1/2,1/3,1/4 супериор 1/2,1/3,1/4 супериор + 1/1 стандард 1/1 супериор 1/1 супериор +  Пократок престој  1/2,1/3 стандард 1/3,1/4,1/5 фамилијарна  1/2, 1/3, 1/4 супериор  1/2,1/3,1/4 супериор + 1/1 стандард 1/1 супериор  1/1 супериор + 
06.12-09.12 Чет/Нед 3 Ски опенинг понуда  - - - - - - - -
09.12 - 17.12 нед/чет 5 91 96 100 109 133 145 158 - - - - - - - -
17.12 - 30.12 - 3 89 93 97 105 125 136 147 - - - - - - - -
30.12-03.01 нед/чет 4 239 287 263 287 382 420 458 - - - - - - - -
30.12 - 06.01 нед/чет 7 167 200 184 200 266 294 320 - - - - - - - -
06.01-13.01 нед/чет 7 93 98 103 112 135 149 163 10.01-13.01 чет-нед 111 117 122 134 161 177 194
13.01-20.01 нед/чет 7 99 104 109 119 144 158 172 17.01-20.01 чет-нед 124 130 136 149 179 197 215
20.01-27.01 нед/нед 7 89 93 98 107 129 142 155 24.01-27.01 чет/нед 111 117 122 134 161 177 194
27.01-03.02 нед/нед 7 89 98 98 107 129 142 155 31.01-03.02 чет-нед 111 122 122 134 161 177 194
03.02-10.02 нед/нед 7 119 143 131 143 190 209 228 07.02-10.02 чет-нед 149 179 164 179 238 262 286
10.02-17.02 нед/нед 7 119 143 131 143 190 209 228 14.02-17.02 чет-нед 149 179 164 179 238 262 286
17.02-24.02 нед/нед 7 99 104 109 119 144 158 172 21.02-24.02 чет-нед 124 130 136 149 179 197 215
24.02-03.03 нед/нед 7 99 104 109 119 144 158 172 28.02-03.03 чет-нед 124 130 136 149 179 197 215
03.03-10.03 нед/нед 7 109 114 120 131 158 174 190 07.03-10.03 чет-нед Музичка викенд понуда 
10.03-17.03 нед/нед 7 96 101 106 115 139 153 167 14.03-17.03 чет-нед Музичка викенд понуда 
17.03-24.03 нед/нед 4 81 85 89 97 117 129 141 21.03-24.03  чет-нед 97 102 107 117 141 155 169
24.03-31.03 нед/нед 4 68 71 75 82 99 108 118 28.03-31.03 82 86 90 98 118 130 142
31.03-07.04 нед/нед 4 68 71 75 82 99 108 118 04.04-07.04 82 86 90 98 118 130 142

3 и 4 особа на помошен кревет во супериор и супериор +  соба имаат 20 % попуст. 

 

Специјална понуда за период 17.03 .2018 - 07.04.2019

Услови за деца 2 - 12 години со 2 возрасни , прво дете има гратис сместување ако користи заеднички кревет , второ дете има 50 % попуст ако користи посебен кревет.

Ценовникот важи за периодот 06.12.2018 - 07.04.2019, цените се изразени во евра по апартман ( за наведениот број на лица) на ноќ.

Минимум 5 ноќи за сместување во периодот од 30.12.2018 - 06.01.2019, 27.01.2019 - 17.02.2019, во останатиот период минимум 3 ноќевања. 

Период Тип на апартман Suite Suite Executive Suite Apartment Executive apartment  Presidental apartment
Број на апартман  218, 331, 328

111, 113, 327

451, 452, 625

440, 540, 616

036,051,067

110,112,114  553

037,052,115, 220

223 224
Услуга / број на лица 1 - 2 1 - 3  1 - 4 1 - 5 1 - 5 1 - 5 
06.12 - 30.12 појадок и вечера 256 385 513 642 733 1210
30.12 - 06.01 појадок и вечера 434 652 869 1085 1302 1697
06.01 - 27.01 појадок и вечера 286 429 572 715 780 1210
27.01 - 17.02 појадок и вечера 381 571 760 950 1037 1450
17.02 - 07.04 појадок и вечера 259 388 517 647 705 1210

 

Во цената е вклучено: 

Сместување на база полупансион (појадок и вечера - шведска  маса)

Специјална божиќна вечера  (25.12.2018, 07.01.2019)

Неограничено користење на Спа и Велнес центарот на 1.800 м2: затворен базен димензија 18х9 см, соблекувална (ормар, баде мантил, папучи, пешкир), релакс зона, сауна свет - инфраред сауна, финска сауна, руска бања, амам, базен и џакузи со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центарот , скијалиште...

Цената за сместување во апартманите вклучува дополнителни погодности:

- Чек ин во соба, сет за добредојде ( овошје, шише вода, вино), коктел за добредојде, местење на собата за добра ноќ, за најмладите. Гранд сет за добро утро: (кафе, дневни вести, магазин, сок од свежо овошје), можност за појадок сервиран во соба, можност за масажаво соба, опрема за бебе на барање, експрес чек аут. 

Во цената не е вклучено:

Туристичка такса 1 евро по лице на ден за возрасни и 0.5 евра на ден за деца, деца 0 - 7 години бесплатно. 

 

 

 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

 

 

 

 

Забелешка

Услови за Grand Hotel & Spa****:

 • Дете  0 - 2  со две возрасни лице, ако користи заеднички лежај – бесплатно се сместува во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете 2 - 7 со две возрасни лице ако користи заеднички лежај – попуст 50% во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете 2 - 12 ако користи посебно легло – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)
 • Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има 50% попуст во 1/3 стандардна соба, 1/3 фамилијарна соба, и 1/3 супериор соба
 • Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/4 фамилијарна соба, и 1/4 супериор соба
 • Три деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/5 фаммилијарна соба
 • Трето и четврто возрасно лице - попуст 20% во 1/3 стандардна, 1/3 супериор, 1/4 супериор или 1/4 супериор + соба
 • Доколку две возрасни лица користат 1/3 фамилијарна соба или 1/3 супериор соба - доплата 20% по соба на цена 1/3 фамилијарна соба или 1/2 супериор соба

Доплата на лице место (опционо):

 • Посебна програма за деца од 3 до 12 години – дневна програма анимации со професионална грижа за деца во десткиот клуб  –   6 дена за време на смената од 10.00-16.00 часот (освен во денот на пристигнување и заминнување од хотелот) – доплата 1.200,00 динари, на ден, по дете
 • Јога, пилатес, сквош,професионален тренинг, фитнес тренинг
 • Јавен паркинг, јавна гаража

Доплата во предпродажба или на лице место (опционо):

 • Ски школа и сноуборд школа – од 6, 5, 3 или 2 дена
 • Креветче за бебе - 5.00 € на ден
 • Дочек на Нова Година во хотелот Grand****

 - Цена во претпродажба за резервации до 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 години. гратис; деца 7-12 години, попуст 50%

- Цени на рецепција за резервации од 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50%

Сподели со пријателите:
во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година 
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest - аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање." data-share-imageurl="">