+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 59
*****
1
HB
превоз

Гранд Хотел Торник е единствен хотел со 5 * на Златибор  и претставува вистински избор за оние кои сакаат да ја доживеат оваа дестинација на сосема нов начин.Се наоѓа на надморкс ависина од 1.010 метри каде што се соединуваат планинските и морските струии. 

Хотелот располага со спа & велнес центар кој се простира на површина од 2.250 метри квадратни, најсовремен конгресен комплекс,атрактивна тера со површина од 1.500 метри квадратни со прекрасен панорамски поглед на врвот Торника. На гостите им се на располаганје пансионски ресторан,лоби бар , вински бар, сала со камин,веленс бар ,тераса,паркинг,како и собна услуга и услуга за перење и пеглање на алишта .

Спа центарот располага со базен,џакузи,био сауна,финска и руска бања,тепидариум,амам,соба за релаксирање,ледена фонтана,масажи и третмани.

Хотелот нуди сместување во двокреветни соби со брачен кревет ,двокреветни соби со одвоени легла и junior апартмани (спална соба+дневен престој). Секоја соба е опремен со телевизор,сеф,мини бар, дирекна телефонска линија,бања со фен и пенјоари.

Богатата понуда за гостите со различни желби и возрасти,хотелската услуга на највисоко ниво и ентериерот според моделот од најлуксузните светски хотели, ќе го направи Важиот одмор совршен .

 

 

Галерија

Ценовник

 

Термин на престој.

Цена по лице на ден со вклучени појадок и вечера 

20.09.2018-20.12.2018
Двокреветна стандардна соба (2+0) 59
Junior апартман (2+2) 70
Возрасен на дополнително легло во junior  апартман 56
Прво дете до 6 години во придружба на двајца возрасни во соба (без легло) или junior апартман Бесплатно
Дете од 6 до 12 години во придружба на двајца возрасни во соба или junior апартман 28
Второ дете до 6 години во junior апартамн во придружба на двајца возрасни 14

 

 

Во цената е вклучено:

-Услуга полупансион (појадок и вечера)ѓ

-Неограничено користење на услугите од спа&велнес центарот

Интернет

Бебешко креветче-бесплатно 

 

Во цената не е вклучено:

-Туристичка такса и осигурување 1,5 евра за возрасен на ден и 0,6 евра за дете на ден .

Доплата за еднокреветна соба од 50 % од цената за сместување.

 

Напомена: Во двокреветна соба не е возможно да се додаде дополнително легло 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

 

 

Сподели со пријателите:
Гранд Хотел Торник е единствен хотел со 5 * на Златибор  и претставува вистински избор за оние кои сакаат да ја доживеат оваа дестинација на сосема нов начин.Се наоѓа на надморкс ависина од 1.010 метри каде што се соединуваат планинските и морските струии." data-share-imageurl="">