+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 495
****
7
FB
превоз

Локација: Четири звездениот H TOP Royal Sun Hotel се наоѓа на самата плажа, покрај шеталиштето во прекрасното, тивко туристичко место Santa Susanna на Costa Brava.
Опис: Овој модерен хотел, од кој се пружаат прекрасни глетки кон морската шир. Хотелот нуди интернационална, Шведска маса за појадок, ручек и вечера а покрај ресторанот, поседува и снек бар. За забава на гостите се грижи професионален, аниматорски тим кој обезбедува дневни и вечерни активности а од рекреативни содржини застапени се следните, Солариум, базен, базен на кров за возрасни и деца.

Сместување: Поседува повеќе видови на соби, со исклучителен комфор и можност на разни видови на сместување ( Еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни ). Сите соби се комплетно опремени со бања, балкон со гарнитура за седење, греење, клима, телефон, ТВ, сеф ( со доплата ) и безжичен интернет исто така со доплата.

Плажа: На сама плажа

Услуга: FBww (полн пансион со вклучени вода и вино за време на оброците)

Галерија

Ценовник

Ве молиме контактирајте не за целосна калкулација со конкретни датуми на патување.

Програма на патувањето

01. ден СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА – КОСТА БРАВА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје и предавање на багажот 120 минути пред времето на полетување. Лет за Барселона (според табелата). Пристигнување на аеродромот во Бареслона. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до хотелот во крајните дестинации (Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna …). Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.

од 01. до 07/10. ден КОСТА БРАВА
Денови за одмор со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna … и др. Комуникација со локалните представници на агенцијата за евентуални факултативни анимации, излети и посети.

08./11. ден КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција.) Слободно време за индивидуални прошетки до заминување на аеродромот во Барселона во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Лет за Скопје, според  Пристигнување во Скопје.

Забелешка

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 7/10 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 40х30х20) по лице
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија
* Аеродромски и административни такси во износ од 60еур

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Доплата за чекиран багаж 20 кг
* Патничко здравствено осигурување
* Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел

Сподели со пријателите:
Локација: Четири звездениот H TOP Royal Sun Hotel се наоѓа на самата плажа, покрај шеталиштето во прекрасното, тивко туристичко место Santa Susanna на Costa Brava.
Опис: Овој модерен хотел, од кој се пружаат прекрасни глетки кон морската шир. Хотелот нуди интернационална, Шведска маса за појадок, ручек и вечера а покрај ресторанот, поседува и снек бар." data-share-imageurl="">