+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 455
*****
1
ALL
превоз

Еден од најпознатите семејни хотели кој се наоѓа во јужниот дел на Хургада во Мемса , на самата песочна плажа, на 4км од центарот на Хургада и 6км од аеродромот.Во склоп на хотелот има три ресторани,седум барови,дискотетека,интернет и козметички салон.
 

Хотелот располага со 329 елегантно уредени соби, со бања, телевизор со сателитски канали, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Спорт и забава: Два базена, две тениско игралишта, затворен базен, теретана, куглање, билјард, пинг понг, одбојка на плажа, центар за нуркање и бројни активности на вода. Современ спа и фитнес центар. Активности и анимации за најмладите.

 

 

Галерија

Ценовник

HILTON RESORT 5* ПОАЃАЊЕ  02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
Мемса ВРАЌАЊЕ  08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
Се вклучено НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА возрасен 455 515 525 535 545 545 545 535 535 525 525
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 7-13,99 370 375 380 350 385 385 385 380 380 375 375
  3 возрасен 425 485 495 505 515 515 515 505 505 495 495
(1+2) Доплата за 1/1 соба 150 189 195 202 208 208 208 202 202 195 195
ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО ПОГЛЕД НА МОРЕ возрасен 497 557 567 577 587 587 587 577 577 567 567
(2+2) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 7-13,99 361 391 396 401 406 406 406 401 401 396 396
  3 возрасен 467 527 537 447 557 557 557 547 547 437 437
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУСК ПЛУС СОБА НА ПОСЛЕДЕН КАТ возрасен 539 599 609 619 629 629 629 619 619 609 609
(2+1) 1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 7-13,99 382 412 417 422 427 427 327 422 422 417 417
  3 возрасен 509 569 579 589 599 599 599 589 589 579 579
Доплата за PREMIER се вклучено: 12 еур по возрасно лице од ноќевање, 6 еур од ноќ за дете

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

vis/j 

Програма на патувањето

01. ден    СКОПЈЕ – ХУРГАДА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.

од 01. до 06. ден     ХУРГАДА 
Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...).

07. ден    ХУРГАДА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот, или поинаку доколку хотелските правила го наложуваат тоа. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција) Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје (наредниот ден)во раните утрински часови, или според претходно најавеното време.

Забелешка

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
* Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
* Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
* Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80 евра
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

 

Сподели со пријателите:
Еден од најпознатите семејни хотели кој се наоѓа во јужниот дел на Хургада во Мемса , на самата песочна плажа, на 4км од центарот на Хургада и 6км од аеродромот.Во склоп на хотелот има три ресторани,седум барови,дискотетека,интернет и козметички салон.
 

Хотелот располага со 329 елегантно уредени соби, со бања, телевизор со сателитски канали, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса." data-share-imageurl="">