+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 43
****
1
BB
превоз
5

Се што е потребно за да се релаксирате, опуштите и уживате Ви стои на располагање во овој хотел. На неколку минути пешачење може да изберете вечера во некој ресторан , да се забавувате во градот или да добиете комплетен спа третман. Хотелот се наоѓа во центарот на Будва опкружен со голем број на ресторани, продавници и кафе -барови.

Хотелот располага со ресторан, тераса, бар, фитнес центар со најмодерна опрема, спа центар во кој може да се релаксирате со големата понуда на масажи, третмани за тело и лице, парна бања и сауна. Интернет е достапен во целиот хотелски интернет и е бесплатен, додека пак паркинг се плаќа дополнително во самиот хотел.

Сите единици се елегантно и модерно уредени и овозможуваат целосен луксиз. Сопствените тераси овозможуваат прекрасен поглед кон Јадранското море и кон планините.

Гостите може нда ја користат познатата Словенска плажа која е на оддалченост пд 50 метри од хотелот. Користењето на лежалки и чадори се доплаќа.

 

 

 

Галерија

Ценовник

 

-10 % за рана резервација направена до 31.03.2019

Деца до 18 години во придружба на двајца возрасни на дополнително легло - ГРАТИС

Хотел Adria 4* ( ex Хотел Plaza) Услуга: ноќевање со појадок (шведска маса). Цена по лице на ден
 Период на сместување  до   од 02.06 од 07.07 од 25.08 од 22.09.
02.06 до 07.07  до 25.08 до 22.09 до 13.10
Superior соба (22-28 m2)    (2+1) 43 60 79 60 43
Фамилијарна соба (40-46m2)  (2+2) 59 85 113 85 59
De Lux апартман (60-67m2)    (2+3) 78 111 144 111 78

 

Во цената е вклучено:

Користење на фитнес центарот, сауната, турската бања, отворената тераса која е опремена со чадори и лежалки, бесплатен интернет.

Напомена: Паркингот се доплаќа во самиот хотел.

Доплати и попусти:

Доплата од 1,5 евра за возрасни , 1 евро од 12 до 18 години и 0,5 евра за деца од 2 до 12 години за туристичка такса и осигурување по лице на ден .

Доплата од 50 % од цената за сместување во еднокреветна соба.

Доплата од 5 евра на ден за детско креветче.

Доплата  од 16 евра по лице на ден за услуга полупансион ( појадок и вечера) . деца до 12 години -50 % попуст.

Минимум престој - 3 ноќевања. За пократок престој цената се зголемува за 20 %

Попуст за дете до 12 години во Superior соба на дополнително легло - бесплатно.

Попуст од 20 % за возрасен на дополнително легло во овој тип на сместување.

Деца до 18 години во фамилијарна соба во придружба на 2 возрасни на дополнително легло- бесплатно .

Возрасен на дополнително легло во фамилијарна соба - 50 % од цената за сместување.

Деца до 18 години во De lux апартман во придружба на 2 возрасни на доплонително легло - бесплатно.

3 или 4 возрасен на дополнително легло во De lux апартман 50 % од цената за сместување.

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

нѓ / о 

Сподели со пријателите: