+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 20
***
1
BB
превоз
1

Хотелот Акапулко се наоѓа во Сутоморе, распоолага со  апартмани и соби кои се во целост опремени да ги задоволат потребите на своите гости.Опремени се со клима, интернет,мини бар,кабловска телевизија и сите соби се опремени со балкон.Гостите може да го користат паркингот кој се наоѓа покрај хотелот и да го користат базенот кој е во склоп на хотелот а за најмалите гости  на располагање е детското игралиште. Во хотелот има ресторан во кој гостите може да уживаат во голем број на специјалитети како домашни така и интернационални. Овој хотел во Сутоморе пријатно ги дочекува своите гости и се труди сместувањето и престојот да им биде што попријатен.

 

Галерија

Ценовник

Ценовник 2018 - Цените се  по лице на ден со појадок 
Сезона А (01.07 - 31.08)
Сандардна двокреветна соба 26
Стандардна поврзана трокреветна соба 26
Стандардна поврзана четворокреветна соба 26
Апартман 31
Сезона В (01.05 - 30.06 / 01.09 - 30.09)
Сандардна двокреветна соба 23
Стандардна поврзана трокреветна соба 23
Стандардна поврзана четворокреветна соба 23
Апартман 27
Сезона Ц (01.10 - 30.04)
Сандардна двокреветна соба 20
Стандардна поврзана трокреветна соба 20
Стандардна поврзана четворокреветна соба 20
Апартман 23

нѓ

Во цената е вклучено користење на надворешниот базен, лежалки и чадори ,во сезона А во цената е вклучено и превоз до плажа.

Доплата за вечера 5 евра по лице на ден, доплата за ручек 5 евра по лице на ден. Хотелска такса се плаќа1,50 евра по лице на ден.

Доплата за еднокреветна соба + 80 %.

Попусти:

Деца до 3 години со двајца родители ГРАТИС

Деца од 3-12 години  на посебно легло со двајца возрасни попуст 50 %.

Деца од 3-12 години со еден возрасен  во соба плаќа цела сума.

 

Сподели со пријателите:
Хотелот Акапулко се наоѓа во Сутоморе, распоолага со  апартмани и соби кои се во целост опремени да ги задоволат потребите на своите гости.Опремени се со клима, интернет,мини бар,кабловска телевизија и сите соби се опремени со балкон." data-share-imageurl="">