+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 44
***
3
HB
превоз

 

Хотелот се наоѓа на 1 мин. пеш од песочна плажа.Лоциран на прва линија, располага со базен и бесплатен интернет.. Достапни се и бесплатни велосипеди..

Собите се комфорни и пространи, опремени со клима, сателитска ТВ, и приватен балкон. 

Во ресторанот може да одберете храна од вкусното мени од интернационална и регионална кујна.

Хотелот нуди бесплатен превоз до станица.tion., а се наоѓа и многу близу до термалните води на Ричоне  -  Terme di Riccione.

 

Галерија

Ценовник

Хотел  Ascot 4* - Riccione
    Двокреветна стандард соба  Еднокреветна соба 
Цените се дадени по лице, на ден, на база - ПОЛУ ПАНСИОН
A - 27.05 - 16.06  ПП  58 82
B - 17.06 - 30.06  ПП  67 91
C - 01.07 - 04.08  ПП  86 134
D - 05.08 - 25.08  ПП  101 148
E - 26.08 - 15.09  ПП  61 85
F – 16.09 – 29.09  ПП  44 68
Минимум престој 3 ноќи во периодот A/F;  7 ноќи во периодот B/C/D/E; 
Ресторанот е отворен во периодот од 10/06/2017 до 15/09/2017; Другите термини ручек и вечера се служат во  хотел Boemia, лоциран на 50 м. 
Попуст за 3то 4то лице: Дете 0/2 години - гратис; 3/11 години 50%; возрасен 20% 
Специјална понуда
ДОЛГ ПРЕСТОЈ: за резервации од минимум 14 дена -10% попуст

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

 

B.F. / 09.02 18