+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 42
***
7
HB
превоз

 

Овој хотел со 4 * се наоѓа на сама плажа во Римини, околу 1 км од аеродромот Federico Fellini .

Барот, рецепцијата и сервисот во соба се достапни 24 часа на ден., а појадокот е обемен.

Хотелот Ascot нуди надворешен базен и приватна градина со сончева тераса.  Собите се опремени со клима и сателитска ТВ..

Хотелот е елегантно и модерно опремен, со бесплатен Wi-Fi,. Повеќето соби имаат балкон, а некои од нив се со поглед на море.

Ресторанот има извонредна кујна, вклучувајќи локални специјалитети, традиционална италијанска кујна и интернационална кујна.. 

 

Галерија

Ценовник

Хотел  Ascot **** , Римини
Цените се дадени по лице, на ден, на база - ПОЛУ ПАНСИОН
    Двокреветна соба - стандард Двокреветна соба-супериор Двокреветна соба - делукс   поглед море Доплата за еднокреветна соба
15.01 - 30.04  ПП 42 50 60 ма барање
01.10 – 15.12 
A - 01.05 - 09.06  ПП 47 56 64 на барање
B - 10.06 - 30.06  ПП 59 68 77 на барање
C - 01.07 - 11.08  ПП 70 79 88 на барање
D - 12.08 - 25.08  ПП 91 100 108 на барање
E – 26.08 – 01.09  ПП 70 79 88 на барање
F – 02.09 – 15.09  ПП 59 68 77 на барање
G – 16.09 – 30.09  ПП 47 56 64 на барање
           
Минимум престој -  3 ноќи во периодите A/G; 5 ноќи во периодот B/F; 7 ноќи во периодот C/D/E 
Доплата за АLL INCLUSIVE вклучува: 1 чадор за сонце и 2 лежалки, пијалоци со оброците - минерална вода и домашно вино - 12 еур, по лице, на ден. 
Попусти 3 и 4 ти кревет: дете 0/3 години - гратис; 4/8 години -  50% попуст; 9/13 години -  30% попуст ; возрасен 20%попуст; 
Специјална понуда  7=6  во период “A” 
HAPPY BABY – Деца - гратис - до 12 години, во периодот “A” (мак.. 1 дете во трокреветна соба); 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

B.F.