+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 36
****
1
BB
превоз
4

Хотелот се наоѓа на 3 минути од плажа. Располага со спа и велнеc центар, бесплатен интернет  и приватен паргинг.

Познатата Словенска Плажа е оддалечена на околу 200 метри од хотелот.

 

Галерија

Ценовник

Две деца од 2 до 12 години во придружба на двајца возрасни -летуваат бесплатно (важи за сместување во апартман или фамилијарна соба)

 

Хотел Bracera 4* Услуга ноќевање со појадок (шведска маса).Цена по лице на ден
Термин на престој до 01.05 01.05 01.06 01.07 22.08 26.09 01.11
01.06 01.07 22.08 26.09 01.11 26.12
Стандардна соба,балкон,морска страна 2+0 36 40 54 81 54 40 36
Стандардна соба,балкон,море 2+0 42 45 60 87 60 45 42
Апартман (максимум капацитет 2 возрасни +2 деца или 3 возрасни) 2+1 60 72 102 122 102 72 60
Фамилијарна соба (максимум капацитет 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни+1 дете или 4 возрасни) 2+2 66 78 108 128 108 78 66

 

Во цената е вклучено:

Користење на затворениот базен и спа ценатрот, интернет во целиот хотел,сеф во соба и користење на гаражата.

Попусти и доплати:

Доплата за туристичка такса и осигурување која изнесува 1,5 евра за возрасни, 0,5 евра за деца од 2 до 12 години.

Доплата за еднокреветна соба : 50 % од цената за сместување

Доплата за полупансион (појадок и вечера) 10 евра по лице на ден (важи и за децата)

Доплата за бебешко креветче 5 евра на ден (задолжително за деца до 2 години)

Деца до 2 години -гратис сместување ( со задолжително бебешко креветче)

Во соби: дете од 2 до 7 години во придружба на двајца возрасни на заедничко легло 50 % од цената за сместување. Дете од 2 до 12 години во придружба на еден возрасен на редовно легло 30% попуст од цената за сместување.

Во апартман: две деца до 12 години во придружба на двајца возрасни -бесплатно, две деца до 12 години во придружба на еден возрасен 50 % од цената за сместување,дете до 12 години во придружба на еден возрасен на редовно легло -нема попуст, трет возрасен на дополнително легло - плаќа 80 % од цената за сместување.

Во фамилијарна соба: две деца до 12 години во придружба на двајца возрасни-гратис, трет и четврт возрасен на дополнително легло -плаќа по 80 % од цената за сместување. Напомена:максимум капацитет во фамилијарен апартман е 4 возрасни или 2 возрасни и две деца до 12 години или 3 возрасни и едно дете до 12 години.
 

Минимум престој: 3 ноќевања. За пократок престој цената се зголемува за 30 % 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

 

Сподели со пријателите:
Хотелот се наоѓа на 3 минути од плажа. Располага со спа и велнеc центар, бесплатен интернет  и приватен паргинг.

Познатата Словенска Плажа е оддалечена на околу 200 метри од хотелот.

 

." data-share-imageurl="">