+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00

Cala del Principe,  е вистинска оаза на медитеранот, сместена во националниот парк на Гаргано.

Се наоѓа директно на море. Раполага со .тениски игралиша, може да се изнајми кану или велосипед ...

Собите се пространи, опремени со клима, туш, мини фрижидер, ТВ

Постелнината се менува два пати неделно.

Пријавување - 17:00 ч. првиот ден, одјавување - 10Ч00ч. последниот ден.

 

Галерија

Ценовник

CALA DEL PRINCIPE – LOC. TORRE MILETO – SAN NICANDRO GARGANICO (FOGGIA)            
                     
                     
Цените се дадени по лице, на ден                
    Полу пансион - All inclusive                
A – 28.05 – 04.06  7 ноќи (недела/недела)  71                
B – 04.06 - 11.06  7 ноќи (недела/недела)  81                
C - 11.06 - 18.06  7 ноќи (недела/недела)  84                
D – 18.06 - 25.06  7 ноќи (недела/недела)  84                
E – 25.06 - 02.07  7 ноќи (недела/недела)  93                
F – 02.07 - 09.07  7 ноќи (недела/недела)  95                
G - 09.07 - 16.07  7 ноќи (недела/недела)  95                
H - 16.07 - 23.07  7 ноќи (недела/недела)  101                
I – 23.07 – 30.07  7 ноќи (недела/недела)  106                
L – 30.07 – 06.08  7 ноќи (недела/недела)  106                
M – 06.08 – 13.08  7 ноќи (недела/недела)  112                
N – 13.08 – 20.08  7 ноќи (недела/недела)  139                
O – 20.08 – 27.08  7 ноќи (недела/недела)  117                
P – 27.08 – 03.09  7 ноќи (недела/недела)  85                
Q – 03.09 – 10.09  7 ноќи (недела/недела)  79                
R – 10.09 – 17.09  7 ноќи (недела/недела)  71                
                     
                     
Минимум престој - 7 ноќи                 
                     
Попуст за 3 лице во трокреветна соба - ГРАТИС!                 
Попуст за 3то и 4то лице во четирикреветна соба - од 3 до 13 години - ГРАТИС ( во сите периоди)!         
Попуст за 3то и 4то лице во четирикреветна соба - од 14 /18 години - попуст -75% , возрасен -50%!         
Попуст за 5то и 6то лице - од 3 години - попуст -50% , возрасен -30%!                 
                     
                     
- Пријавување 17:00 ч., одјавување 10:00 ч                
- Престојот започнува со вечера на денот на пристигнувањето, а завршува со ручек, на денот на заминување.  
Можност да се започне со ручек има доколку се најави најмалку 2 дена пред поаѓање.          
Рефундација на неискористени оброци нема.(освен за касно доаѓањеили рано заминување)          
-Постелнина се менува 2 пати неделно.                   
-Пристигнување / Заминување: Недела/ Недела,                
 Според расположливост на слободни места има можност за престој и преку недела, но минимум 4 дена      
- Еднокреветна соба – на барање со доплата. 20% од 02/07 до 30/07, 30% од 30/07 до 03/09          
- Деца 0/2 години - Гратис: бебешко креветче € 4,00 на ден (на барање кога се резервира. Можност за сопствено креветче за што не се наплаќа. 
                     
All Inclusive Бар:  (повремено) само безалкохолни пијалоци,некои пива, 1локално лимончело.Другите алкохолни пијалоци се доплаќаат.    
                     

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

 

b.f.