+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 47
***
1
HB
превоз
3

Хотел со автентичен шарм и планински амбиент, сместен е само на неколку метри од самиот туристички центар на Копаоник, на 1.750 м/нв и околу 100 м од првата жичара. 

Хотелот има удобни соби со различни големини и два апартмани. Потполно нов ресторан , а ла карте ресторан, паб, конференциска сала, welnes & spa, голем базен, детско игралиште, фризерски салон, бежичен интернет, паркинг.... 

Клуб А на гостите им нуди најдобар спа и велнес центар. Собршен амбиент каде гостите може да се опуштат после напорниот ден на ски стазите или од топлото џакузи да гледаат низ прозор како врне снег препуштаќи се на удобноста. Спа центарот содржи салон за масажи, затворен базен, сауна, џакузи и многу други содржини. 

Гостите имаат на располагање еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби. Сите соби имаат  Wi Fi, ТВ и тоалет. 

Галерија

Ценовник

Попуст за рана резервација:

- 10 % за резервации до 30.10.2019

(попустот се рачуна на услуга ноќевање)

соба-

цена по лице на ден-полупансион

макс.лица 05.12-08.12 08.12-12.12 12.12-17.12 17.12-22.12 22.12-29.12 29.12-05.01 30.12-03.01 30.12-04.01 05.01-19.01 19.01-26.01 26.01-02.02 02.02-23.02.

23.02.-

01.03

01.03-08.03 08.03-15.03
минимум ноќевања 3 3 5 3 3 7 4 5 7 7 7 7 7 7 7

двокреветна соба

трокреветна соба

2

3

52 47 75 47 56 103 133 123 66 63 65 70 63 76 59
еднокреветна соба 1 72 65 105 65 78 144 186 172 92 88 91 98 88 106 82

 

Попустот за рана резервација се калкулира само на услуга ноќевање(од цената за полн пансион се одзема 8 еур по лице)

Во цената е вклучено:

Сместување на база полупансион, бежичен интернет, користење на базен. 

Доплати:

Хотелска такса возрасни 1 евро по лице на ден , деца 0 - 7 години бесплатно, деца  од 7 - 15 години плаќаат 0,5 евро. 

Доплата за новогодишна свечена вечера е 80 евра по лице за возрани и 40 евра за дец 7 - 14 години. Деца до 7 години Гратис. 

Услови за деца:

Деца до 4 години - БЕСПЛАТНО. 

Дете од 4 до 7 години со 2 возрсни плаќа 50 % и користи заеднички кревет. 

деца од 4 до 12 години со двајца возрасни  во 1 / 3 соба,  прво дете плаќа 70 %, второ дете 50 % и користат заеднички кревет. 

Деца од до 12 години со 1 возрасен на споствен кревет плаќаат 70 % од цената на заеднички кревет 50 %. 

 

вис/љ

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

 

Сподели со пријателите:
Хотел со автентичен шарм и планински амбиент, сместен е само на неколку метри од самиот туристички центар на Копаоник, на 1.750 м/нв и околу 100 м од првата жичара. 

Хотелот има удобни соби со различни големини и два апартмани." data-share-imageurl="">