+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 16
**
1
BB
превоз

Хотел  ДАНИЦА  се наоѓа во Врњачка Бања,над Липовачка река,опкружен со дабови дрвја,на 300 м од  минералниот извор БЕЛИ ИЗВОР .

Хотелот има вкупно 26 соби:12 двокреветни соби,4 супериор двокреветни соби,3 делукс двокреветни соби,2 апартмани пентхаус,4 фамилијарни соби и 1 апартман со кујна.

Има можност да се сместат 60 до 75 лица.

Собите се опремени со : сопствено купатило со фен,кабелска ТВ,клима уред,телефон,интернет,централно греење,козметички препарати...  

Супериор двокреветни соби (имаат можност да се сместат 2-3 лица )се поголеми од стандардните соби,имаат просторија за седење и можност за дополнително легло.

Делукс соба (можност за сместување на 2 до 4 лица ) се поголеми од стандардните соби ,имаат просторија за седење,тераса и  со поглед на шума.

Фамилијарните соби имаат 2 посебни спални,целосно опремена кујна и тераса (можност за сместување 2 до 4 лица)

Апартман пентхаус се на две нивоа,имаат простор за седење и можност за дополнително легло.

Апартман со кујна има спална соба со просторија за седење,целосно опремена кујна со трпезарија и тераса.

На рецепција достапни се за користење сеф,принтер,скенер,копир,опрема за чистење на чевли,чадор.

На барање има можност и за креветче за бебе,услуга за будење(без доплата),како и сервис за перење и пеглање,собна услуга.

Во хотелот има ресторан со национална и интернационална кујна,салон за масажа,конференциска сала,фитнес,сала за рекреација,градина за одмори паркинг.

Теретаната е опремена со справи за вежбање како и за кардио тренинзи.

Во салата за рекреација има маса за пинг понг,пикадо и слично.

Во ресторанот има можност за пансионско мени или а la card.

За релаксација во салонот за масажа има различни видови на масажа кои се нудат на гостите.

Гостите со специјален попуст може да го користат Соларис велнес центар.

Паркинг,WiFi интернет,фитнес сала и салата за рекреација се бесплатни за гостите на хотелот.

Во околината на хотелот има голем број на базени како и широк спектар на велнес и спа центри.

За гостите на хотелот може да се организира или да се дадат информации за посета на околните манастири,цркви,знаменитости и културно историски споменици,планински рекреативни активности(планинарење,риболив, и слично )

Во хотелот може да се организираат разни прослави,коктел забави,гала вечери со музика.

 

Галерија

Ценовник

 

Цена - Ноќевање 

 

Цена - ноќевање  за период

25.06-05-09.2018

Еднокреветна соба

 

16 евра

19.5 евра

Стандардна соба

 (цена за 2 лица)

24 евра

29 евра

Супериор двокреветна соба

(цена за 2-3 лица)

30 евра

36 евра

Апартман со кујна

(цена за 2 лица)

30 евра

36 евра

Фамилијарна соба

(цена за до 4 лица)

33.5 евра

37 евра

Делукс соба

(цена за 2 до 4 лица)

36 евра

41 евра

Апартман пентхаус

(цена за 2 лица)

33.5 евра

37 евра

Доплата за дополнително легло

(во апартман со кујна,апартман пентхаус,супериор соба)

7 евра

7 евра

Доплата за појадок по лице на ден

 

2 евра

2 евра

Доплата за ручек по лице на ден

 

4 евра

4 евра

Доплата за вечера по лице на ден

 

3 евра

3 евра

доплата за туристичка такса  : 1 евро на ден за возрасни , 0,50 евра за деца од 7 до 15 год. , деца до 7 год не плаќаат

 

 

ВИС / Љ / 31.01.18

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

Сподели со пријателите:
Хотел  ДАНИЦА  се наоѓа во Врњачка Бања,над Липовачка река,опкружен со дабови дрвја,на 300 м од  минералниот извор БЕЛИ ИЗВОР .

Хотелот има вкупно 26 соби:12 двокреветни соби,4 супериор двокреветни соби,3 делукс двокреветни соби,2 апартмани пентхаус,4 фамилијарни соби и 1 апартман со кујна." data-share-imageurl="">