+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 445
****
9
BB
превоз

Локација: 400м од плажа, Опременост на соби: Клима, WC, бања, TV сателитска, балкон, сеф (екстра) Хотелски содржини: ресторан, бар, ноќен клуб, 2 отворени 1 затворен базен, градина, тениски терени (екстра), пинг понг, мини клуб за деца, секоја вечер организирано шоу со аниматори, Wi-Fi

Галерија

Ценовник

LJORET DE MAR                                  
DON JUAN RESORT 4* Уплату M   ЈУНИ         ЈУЛИ       АВГУСТ     СЕПТ  
СТАНДАРД СОБА до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
  >27.12. 399 399 409 435 455 469 505 505 549 549 549 549 505 505 409 409
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >27.02. 405 405 419 449 465 479 519 519 565 565 565 565 519 519 419 419
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК >29.03. 415 415 429 459 479 495 535 535 585 585 585 585 535 535 429 429
  >25.04. 425 425 439 469 489 509 555 555 599 599 599 599 555 555 439 439
  >15.05. 435 435 449 479 499 515 569 569 625 625 625 625 569 569 449 449
Редовна цена :   445 445 459 489 515 535 589 589 639 639 639 639 589 589 459 459
  >27.12. 385 385 395 415 435 445 479 479 519 519 519 519 479 479 395 395
3-то ЛИЦЕ >27.02. 389 389 399 429 449 459 495 495 535 535 535 535 495 495 399 399
  >29.03. 399 399 409 439 459 469 509 509 549 549 549 549 509 509 409 409
  >25.04. 409 409 419 449 469 485 525 525 569 569 569 569 525 525 419 419
  >15.05. 419 419 429 459 479 499 539 539 585 585 585 585 539 539 429 429
Редовна цена :   429 429 439 469 489 505 549 549 599 599 599 599 549 549 439 439
  >27.12. 325 325 329 345 355 359 379 379 399 399 399 399 379 379 329 329
1-во Дете 2-11 г. >27.02. 329 329 335 349 359 365 385 385 409 409 409 409 385 385 335 335
  >29.03. 335 335 339 355 365 375 395 395 419 419 419 419 395 395 339 339
  >25.04. 339 339 345 359 369 379 399 399 429 429 429 429 399 399 345 345
  >15.05. 345 345 349 365 375 385 409 409 439 439 439 439 409 409 349 349
Редовна цена :   349 349 355 379 389 399 419 419 449 449 449 449 419 419 355 355
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 40 евра, Деца 20 евра                                  
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНА во Шпанија: Во. 90 евра, Деца 45 евр 500 м. од плажа                                
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: Воз. 220 евра, Деца 110 евра Single + 250                          

 

DON JUAN RESORT 4* Уплати M   ЈУНИ         ЈУЛИ       АВГУСТ     СЕПТ  
СУПЕРИОР СОБА до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
  >27.12. 419 419 429 475 499 505 545 545 589 589 589 589 545 545 449 449
По ЛИЦЕ во 1/2-4 соба >27.02. 439 439 439 489 505 519 559 559 609 609 609 609 559 559 459 459
  >29.03. 449 449 449 499 519 535 579 579 629 629 629 629 579 579 475 475
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК >25.04. 459 459 459 515 535 555 595 595 649 649 649 649 595 595 485 485
  >15.05. 469 469 469 529 555 569 619 619 669 669 669 669 619 619 499 499
Редовна цена :   489 489 489 549 569 579 629 629 689 689 689 689 629 629 509 509
  >27.12. 399 399 415 455 465 479 515 515 549 549 549 549 515 515 429 429
3-то, 4-то ЛИЦЕ >27.02. 415 415 425 469 479 495 529 529 569 569 569 569 529 529 439 439
  >29.03. 425 425 439 485 495 509 545 545 589 589 589 589 545 545 449 449
  >25.04. 435 435 459 499 509 525 559 559 609 609 609 609 559 559 459 459
  >15.05. 445 445 469 519 535 539 579 579 609 609 609 609 579 579 475 475
Редовна цена :   459 459 479 525 545 549 589 589 639 639 639 639 589 589 489 489
  >27.12. 325 325 329 345 349 359 379 379 399 399 399 399 379 379 330 330
1-во, 2-ро Дете 2-11 г. >27.02. 329 329 335 349 359 365 385 385 409 409 409 409 385 385 335 335
  >29.03. 335 335 339 355 365 375 395 395 419 419 419 419 395 395 345 345
  >25.04. 325 325 345 359 369 379 399 399 429 429 429 429 399 399 355 355
  >15.05. 339 339 355 369 375 389 409 409 439 439 439 439 409 409 359 359
Редовна цена :   349 349 359 379 389 399 419 419 449 449 449 449 419 419 369 369
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 40 евра, Деца 20 евра                                  
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНА во Шпанија: Воз. 90 евра, Деца 45 ев а 500 м. од плажа                                
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: Воз. 220 евра, Деца 110 евра Single + 280                        

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

нѓ

 

Програма на патувањето

ПРОГРАМА:

1 ДЕН. СКОПЈЕ – МИЛАНО:

Состанок на групата во 13.00ч. на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски.  Поаѓање во 13.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ДЕН. МИЛАНО:

Пристигнување околу пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. Ноќевање.

3 ДЕН. МИЛАНО – ЉОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Слободно предпладне. Предлагаме факултативна посета на “Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано,  со бурна историја и стари градби а денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата, од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala,  Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици, прошетка низ прочуениот Замок “Sforca”(метро).Патувањето продолжува кон Шпанија покрај  Генова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.

4 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Ноќевање.

4 – 11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полу пансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.

11. ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА:

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик и Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење. 

12. ДЕН НИЦА:

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан и Грас.Кан, познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот градSike со својата тврдина и Готска црква.Слободно време. Потоа веводиме во центарот на светската парфемска индустрија, сместена во идиличното место Грас. Посета на најголемата и најпозната парфимерија FRAGONARD. Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, атедралата, палатата на правдата. Ноќевање.

13. ДЕН НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ:

Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ целодневен факултативен излет: МОНАКО: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички. Потоа шетаме покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула 1. Ја посетуваме Јапонската ботаничка градина, авенијата на луксузни автомобили. Слободно време за капење на плажата Ларвото. Потоа одиме во Монте Карло да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. Слободно време за индивидуални прошетки и посети на Казина. Во приквечерните часови, поаѓање кон Скопје 

(за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е водоговорено време со водичот од железничката станица во Ница).

14. ДЕН. СКОПЈЕ:

Пристигнување во доцните вечерни часови.

 

Забелешка

Цената  според табелата вклучува:

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео

• 7 Н, 7НП, 7ПП или 7ПА во Лорет де Мар во одбрана категорија на хотел

• 1НП на Азурен брег (Ница/Кан) хотел со 2*/3*

• 1НП во Милано / околина, во хотел со2*/ 3*.

• Наш претставник во Лорет Де Мар

• Организација и туристички придружник на патувањето

Цената НЕ вклучува:

• Задолжително патничко осигурување

• Туристичка такса Ница 125 ден. (се плаќа во агенција)

• Туристичка такса Милано 300 ден. (се плаќа во агенција)

• Туристичка такса Лорет Де Мар од0,5€ - 1€ по лице на ден (се плаќа на рецепција во хотел)

• Факултативни излети

• Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот за трошоци на аранжманот на шпанската локална 

агенција.

(Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 е

ГРАТИС)

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

• Милано (вклучен метро/транвајска карта) Кан, Монако

• Барселона – разглед, Барселона – шопинг, магични фонтани, камп ноу, аквариум, музеј Дали, Фигерас и Емпуриабрава, фламенко, витешки борби, Порт а Вентура забавен парк, Коста брава тура, пакет дискотека

• Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во

цената на излетот, освен каде што е наведено.

Сподели со пријателите: