+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 469
****
9
BB
превоз

Локација: на 400м од плажа феналс, 900м од центар на Лорет 
Опременост на соби: Балкон, WC, бања, фен, клима, TV сателитска, сеф (екстра)
Хотелски содржини: Градина, СПА и фитнес, Џакузи, базен, Wi-Fi FREE

Галерија

Ценовник

LJORET DE MAR                                  
FENALS GARDEN 4*sup. Уплат M   ЈУНИ         ЈУЛИ       АВГУСТ     СЕПТ  
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
  >12.01. 415 415 415 495 505 509 519 525 549 585 585 585 509 429 419 399
По ЛИЦЕ во 1/2-4 соба >29.03. 425 425 425 509 519 525 535 545 569 605 605 605 525 439 429 579
  >25.05. 435 435 435 525 539 439 549 559 589 629 629 629 439 455 439 425
Редовна цена :   469 469 469 569 579 585 595 599 635 679 679 679 585 485 465 449
  >12.01. 365 365 365 425 429 429 439 445 459 485 485 485 429 375 367 355
3-то, 4-то ЛИЦЕ >29.03. 375 375 375 435 439 445 449 455 475 499 499 499 445 385 375 365
  >25.05. 379 379 379 445 449 455 459 469 489 515 515 515 455 389 379 369
Редовна цена :   399 399 399 465 479 485 495 499 525 549 549 549 485 399 399 389
  >12.01. 299 299 299 339 339 339 345 349 355 369 369 369 339 315 309 299
1-во Дете 2-12 г. >29.03. 305 305 305 345 345 345 349 355 365 375 375 375 345 319 315 305
  >25.05. 310 310 310 349 340 340 355 359 369 385 385 385 340 319 319 309
Редовна цена :   319 319 319 359 349 349 369 375 389 405 405 405 349 335 329 319
  >12.01. 335 335 335 375 379 379 385 389 399 419 419 419 379 339 335 325
2-ро Дете 2-12 г. >29.03. 339 339 339 379 385 385 395 399 409 429 429 429 385 345 339 329
  >25.05. 345 345 345 389 395 395 399 405 419 449 449 449 395 349 345 335
Редовна цена :   355 355 355 415 419 419 425 435 445 465 465 465 419 365 359 349

 

Доплати за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ ВО ШПАНИЈА
29.05-17.07, 21.08.-11.09 Воз. 45 / Деца 20 Воз.85 / Деца 40 Single нема
24.07.-14.08 Воз. 65 / Деца 45 Воз.90 / Деца 65  
  500 м. од плажа

нѓ 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

 

Програма на патувањето

ПРОГРАМА:

1 ДЕН. СКОПЈЕ – МИЛАНО:

Состанок на групата во 13.00ч. на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски.  Поаѓање во 13.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ДЕН. МИЛАНО:

Пристигнување околу пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. Ноќевање.

3 ДЕН. МИЛАНО – ЉОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Слободно предпладне. Предлагаме факултативна посета на “Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано,  со бурна историја и стари градби а денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата, од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala,  Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици, прошетка низ прочуениот Замок “Sforca”(метро).Патувањето продолжува кон Шпанија покрај  Генова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.

4 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Ноќевање.

4 – 11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полу пансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.

11. ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА:

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик и Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење. 

12. ДЕН НИЦА:

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан и Грас.Кан, познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот градSike со својата тврдина и Готска црква.Слободно време. Потоа веводиме во центарот на светската парфемска индустрија, сместена во идиличното место Грас. Посета на најголемата и најпозната парфимерија FRAGONARD. Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, атедралата, палатата на правдата. Ноќевање.

13. ДЕН НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ:

Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ целодневен факултативен излет: МОНАКО: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички. Потоа шетаме покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула 1. Ја посетуваме Јапонската ботаничка градина, авенијата на луксузни автомобили. Слободно време за капење на плажата Ларвото. Потоа одиме во Монте Карло да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. Слободно време за индивидуални прошетки и посети на Казина. Во приквечерните часови, поаѓање кон Скопје 

(за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е водоговорено време со водичот од железничката станица во Ница).

14. ДЕН. СКОПЈЕ:

Пристигнување во доцните вечерни часови.

Забелешка

Цената  според табелата вклучува:

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео

• 7 Н, 7НП, 7ПП или 7ПА во Лорет де Мар во одбрана категорија на хотел

• 1НП на Азурен брег (Ница/Кан) хотел со 2*/3*

• 1НП во Милано / околина, во хотел со2*/ 3*.

• Наш претставник во Лорет Де Мар

• Организација и туристички придружник на патувањето

Цената НЕ вклучува:

• Задолжително патничко осигурување

• Туристичка такса Ница 125 ден. (се плаќа во агенција)

• Туристичка такса Милано 300 ден. (се плаќа во агенција)

• Туристичка такса Лорет Де Мар од0,5€ - 1€ по лице на ден (се плаќа на рецепција во хотел)

• Факултативни излети

• Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот за трошоци на аранжманот на шпанската локална 

агенција.

(Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 е

ГРАТИС)

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

• Милано (вклучен метро/транвајска карта) Кан, Монако

• Барселона – разглед, Барселона – шопинг, магични фонтани, камп ноу, аквариум, музеј Дали, Фигерас и Емпуриабрава, фламенко, витешки борби, Порт а Вентура забавен парк, Коста брава тура, пакет дискотека

• Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во

цената на излетот, освен каде што е наведено.

Сподели со пријателите: