+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00

Iberotel Apulia  е модерен ресорт на плажа во Marina di Ugento кој нуди многу спортски и активности за релаксација, вклучувајќи базен, спа и сето тоа на само чекор од морето.. Ресортот се состои од камени вили поставени во прекрасна градина.

Базените се поставени на различни нивоа, опремени со  Jacuzzis,. До базените има бар.

Во големата градина и на плажата  поставени се терени за одбојка на плажа, тенис или фудбал..

Во склоп на ресортот се наоѓа и спа центар, каде може да се опуштите со многубројни типои на масажа и третпманикои се нудат.

Во самиот склоп на ресортот има неколку продавници, за во вечерите секогаш се организираат забави.

Децата имаат свој мини клуб и игралиште, а исто така имаат и одвоен базан само за нив.l.

Ресортот организира разгледи на блиските градови Lecce  и Gallipoli . Исто така се организираат и екскурзии со брод. 

Галерија

Ценовник

Хотел Iberotel , Apulia  4 * , Marina di Ugento
Цените се дадени по лице, на ден, на база - all inclusive
    Двокреветна соба     classic Двокреветна соба       супериор Еднокреветна соба
A – 20.05 – 10.06  AI  130 138 163
B – 10.06 – 01.07  AI  154 161 211
C - 01.07 – 29.07  AI  178 187 253
D – 29.07 – 05.08  AI  199 210 311
E – 05.08 – 19.08  AI  233 243 353
F – 19.08 – 26.08  AI  199 210 314
G – 26.08 - 02.09  AI  178 187 253
H – 02.09 – 09.09  AI  154 161 211
I – 09.09 – 24.09  AI  130 138 163
               
Минимум престој - 7 ноќи ( од сабота до сабота) 
Попусти - Бебе 0-1 година- бесплатно (креветче- на барање- 15,00е, на ден)                                                             - дете 2/11 години - 50 %  ( на 3то и 4то легло )
дете 2 / 11  години - 70 % ( на 5то и 6ро лего        
возрасен на 3то, 4то, 5то, 6то легло - на барање - - 40%      
               
Специјала понуда 14-13 , за престој од 14 дена        

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

 

B.F.