+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 37
***
1
BB
превоз
4

Мал, економичен хотел со едноставен стил, удобни соби, ресторан, бар, базен, интернет и добра услуга

Хотелот се наоѓа на 5 км од главниот град на островот - Фира, 10 км од аеродромот и 9 км од пристаниште

 

Опис на собите:

Вкупно- 22 соби, двокреветни, трокреветни, мезонет и апартман за меден месец

Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, интернет, туш, фен, балкон/тераса

- Двокреветна соба - 2 одвоени кревети

- Трокреветна соба - 3 одвоени кревети

- Мезонет - две нивоа . На долното ниво се наоѓа брачен кревет, на горното ниво - два одвоени кревети.

 - Апартман за меден месец -  Комплетен стамбен простор.

 

Хотелски услуги

- Базен

- Градски превоз

   автобуска постојка на 20м од хотелот

- Хемиско чистење

- Интернет

- Бесплатен интернет

- Паркинг

- Продавница

- Продавница за сувенири

 

Плажа

Песочна,

- на 200м плажата Калдера

- на 1,5 км плажата Кокини Паралиа

 

Напомена

- Нема услови за лица со посебни потреби

- Не е дозволен престој на домашни миленичиња

 

 

Галерија

Ценовник

Број на ноќевања 1 1 1 1 1
Капацитет 01.04.20-14.06.20 15.06.20-19.07.20 20.07.20-30.08.20 31.08.20-28.09.20 29.09.20-31.10.20
Цените се дадени по соба на ден за услуга: Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба
1 возрасен 64 73 95 73 64
Двокреветна соба
2 возрасни 74 86 112 86 74
2 возрасни + 1 дете(0-1) 74 86 112 86 74
Мезонат
3 возрасни 119 134 173 134 119
4 возрасни 119 134 173 134 119
Апартман „Меден месец“
2 возрасни 99 113 145 113 99
Трокреветна соба
3 возрасни 99 113 145 113 99

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

vis/s

 

Сподели со пријателите:
Мал, економичен хотел со едноставен стил, удобни соби, ресторан, бар, базен, интернет и добра услуга

Хотелот се наоѓа на 5 км од главниот град на островот - Фира, 10 км од аеродромот и 9 км од пристаниште

 

Опис на собите:

Вкупно- 22 соби, двокреветни, трокреветни, мезонет и апартман за меден месец

Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, интернет, туш, фен, балкон/тераса

- Двокреветна соба - 2 одвоени кревети

- Трокреветна соба - 3 одвоени кревети

- Мезонет - две нивоа ." data-share-imageurl="">