+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 25
***
1
HB
превоз

Orbilux се наоѓа на 500 метри од ски гондолата и на 1,5км од стариот град Банско. Нуди користење на затворен базен со топла вода, ресторан со зимска тераса и бесплатен бежичен интернет..

Сите апартмани и студија се модерни и имаат комплетно опремена кујна со кујнски прибор, фрижидер и трпезариски дел. Секоја соба има балкон и сателитска телевизија. Поголемиот дел од собите имаат и машина за перење.

Спа центарот во хотелот Orbilux опфаќа сауна и парна бања. Модерен фитнес центар и масажи се исто така на располагање.

Во ресторанот во хотелот Orbilux се служи традиционална бугарска кујна, сеонска храна и детско мени.

Децата исто така можат да се забавуваат во игротека, а професионално чување на децата е на барање.

Обезбедена е подземна гаража и 24 часовно обезбедување. Ски опремата може да се изнајмува во склоп на хотелот

Галерија

Ценовник

APART HOTEL ORBILUX 3***
Цени по лице на ден - полупансион (појадок и вечера)
  01.12.17-21.12.17 22.12.17-26.12.17 27.12.17-06.01.18 07.01.18-18.01.18 19.01.18-17.02.18 18.02.18-31.03.18
Студио 
Цена по лице на ден               25,00                 28,00                 44,00                   25,00                 28,00                 25,00   
  01.12.17-21.12.17 22.12.17-26.12.17 27.12.17-06.01.18 07.01.18-18.01.18 19.01.18-17.02.18 18.02.18-31.03.18
Студио за едно лице 
Цена по лице на ден               42,00                 48,00                 71,00                   42,00                 48,00                 42,00   
  01.12.17-21.12.17 22.12.17-26.12.17 27.12.17-06.01.18 07.01.18-18.01.18 19.01.18-17.02.18 18.02.18-31.03.18
Апартман со една спална 
Цена по лице на ден               30,00                 33,00                 49,00                   29,00                 33,00                 29,00   
  01.12.17-21.12.17 22.12.17-26.12.17 27.12.17-06.01.18 07.01.18-18.01.18 19.01.18-17.02.18 18.02.18-31.03.18
Апартман со две сплани 
Цена по лице на ден               24,00                 27,00                 40,00                   24,00                 27,00                 24,00   

нѓ

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.