+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 61
*****
1
HB
превоз

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфортот и автентичниот стил се споедни во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400м од првата станица на гондола лифтот и на 900м од центарот на Банско. Прекрасни студиа и апратмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали.
 

Галерија

Ценовник

 

Попуст за рана резервација: 

18% попустза резервации направени од  01.11.2019 до  21.11.2019  и целосна уплата до  25.11.2019
 

Тип на сместување

Цени по соба на ден со вклучен појадок 

27.12.2019 - 01.01.2020  20.12.2019 - 26.12.2019 02.01.2020 - 09.01.2020  10.01.2020 - 29.02.2020  01.12.2019 - 19.12.2019 01.03.2020 - 12.04.2020 
Executive Suite за 2 лица                       211 178 143 121
Executive Suite  со поглед на планина за 2 лица             220 184 148 126
Executive Deluxe Suite   за 2 лица 226 187 154 132
Executive Deluxe Suite  со поглед на планина за 2 лица  231 197 160 138
Grand Suite   за 4 лица                    394 308 231 199
Grand Suite    со поглед на планина за 4 лица                 407 308 242 209
King Suite  за 4 лица                                  605 440 369 330
Второ дете до 9.99 години  на дополнително легло  29 21 18 14
Возрасен на дополнително легло 53 43 36 29
 
 Минимум престој од 5 ноќевања во период од  27.12.2019 - 01.01.2020
 Минимум престој од  3 ноќевања во период од  21.12.2019 - 26.12.2019
 Минимум  престој 3 ноќевања во период од  20.12.2019 - 26.12.2019 , 02.01.2020 - 09.01.2020 ,10.01.2020 - 29.02.2020 , 01.12.2019 - 19.12.2019 и  01.03.2020 - 12.04.2020

 

Mаксимум капацитет:
Executive Suite /со поглед на планина  - 2 возрасни
Executive Deluxe Suite /со поглед на палнина - 2 возрасни  + 2 деца или 3 возрасни 
Grand Suite /со поглед на планина - максимум 4 возрасни + 1 дете или  5 возрасни
King Suite - 4 возрасни
 
Доплати:
 Вечера  -10.00 евра  за возрасени на ден  и  5.50 евра за деца од  3 до 9.99 години на ден
Suite  со балкон  - 11.00 евра за целиот престој
Незадолжителна Божиќна Вечера 31.00 евра за возрасни , 16 евра за деца од 10-16 години и  11 евра за деца од 3 до 9,99 години
Задолжителна Новогодишна вечера во Bosphor room - 165 евра за возрасни ,85 евра за деца од 10 до 16 години и  45 евра за деца од  3 до 9,99 години.
Задолжителна  Новогодишна цечера во Regnum ресторанот - 85 евра за возрасни и 45 евра за деца од  10 до 16 години 25 евра за деца од 3 до 9,99 години.
Посета на  Regnum Термалната бања  - 7.00 евра за возрасни и  3.00 евра за деца  3-9.99 години . Вклучено 2 надворешни базени со минерална вода , џакузи , сауна.
 
Попуст:
 Прво дете од  0 до 9.99  години на дополнително легло  во придружба на двајца возрасни - бесплатно на база ноќевање со појадок
 Прво дете од 0 до 9.99 години  во придружба на еден возрасен -  ја доплаќа сумата за еднокреветна соба 
 Второ дете од 0 до 9.99 години во придружба на еден возрасен  - ја плаќа цената за двокреветна соба 
 
 
 
7=6, 10=9, 14=12 валидни за престој во период од  01.12.2019 - 26.12.2019 и  02.01.2020 - 12.04.2020

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

и.д

 

 

 

 

 

Сподели со пријателите:
Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфортот и автентичниот стил се споедни во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400м од првата станица на гондола лифтот и на 900м од центарот на Банско." data-share-imageurl="">