+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 23
***
1
BB
превоз
1

БУДВА – градот со најголем број сончеви денови во годината и специфична микро клима, со долги песочни плажи и кристално чисто море. Градот кој живее  24 часа, омилен е кај младите поради големиот број на дискотеки како „Top Hill“, „Grecо“, „Trocaderо“, „Džefri“... Стариот дел на Будва го вбројува градот меѓу градовите со богата културно-историска традиција и ја прави омилена дестинација како меѓу повозрасните така и меѓу помладите посетители.

Хотелот СОНЦЕ *** (ex Св. Оливер) се наоѓа во населбата Поткошљун. Одалечен е од Словенска Плажа 300м и 20 мин пеш од Стариот град. Комплетно е реновиран за сезона 2017 година.

Хотелот располага со 38 соби - 1/2,  1/3 i 1/4.

Секоја соба поседува купатило и е опремена со ТВ, фрижидер и клима уред.Во склоп на хотелот се наоѓа и ресторан за пансионска и a la cart исхрана, со капацитет од 120 места, а поседува и отворена летна градина.

Хотелот поседува сопствен паркинг кој дополнително се напраќа.

 

На гостите на располагање им е централна рецепција која е отворена 24 часа.

 

Галерија

Ценовник

Цените се дадени по лице, на ден, според одбраната услуга
Термин / Услуга 01.07-19.07. 20.07-31.08. 01.09-15.09. 16.09-01.10.
нокевање со појадок 23 26 23 20
полу пансион 26 29 26 23
пансион 30 33 30 27

 

Цената на аранжманот вклучува:

 

- сместување на база избраната услуга

 (ноќевање со појадок,полупансион–појадок и вечера,полн пансион–појадок, ручек и вечера)

 Појадок – шведска маса

 Ручек и вечера – класично послужување – се одбира по еден оброк со анкета од денес за утре – избор од три јадења

- секојдневно чистење на собите

- замена на пешкири и постелнина на пола престој

- бесплатен интернет

- кабловска телевизија

- паркинг

 

 

Цената на аранжманот не вклучува:

 

- превоз

- туристичка такса која се плаќа на лице место

  1.50 е по лице на ден. Деца до 12 год. не плаќат такса

 

Попусти:

 

- Деца до 2 години – гратис

- Деца од 2 – 12 години – попуст од 30 % во сопствен лежај

- Деца од 2 – 12 години – попуст од 50 % во заеднички лежај, со двајца возрасни

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

 

b.f. SM