+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 30
****
1
BB
превоз
4

ЗА ХОТЕЛОТ
7 ката, со вкупен број на соби 296 од кои 285 двокреветни, 3 луксузни, 8 мали апартмани. 4 лифта......

 

Во собите:  (секоја соба 25 м2)
·          Дополнително легло се добива на барање
·          Туш кабина / када, фен, тоалетна козметика
·          Кабловска ТВ
·          Минерална вода
·          Минибар
·          Тераса
·          Wi-Fi
·          Работна маса
·          Безжичен интернет
·          Телефон
.          Бањарка, папучи

 
Хотелски содржини:

· Лоби
· Балнео центар со програми за лекување
· СПА центар со широка палета на разни третмани
· Фитнес сала
· Сауна
· Парна бања
· Солариум
· 2 отворени и затворен базен со топла минерална вода
· Тениско игралиште
· 3 конференциски сали со капацитет од 35 до 220 места
· Основен ресторан со капацитет 320 места
· Медитерански ресторан Ренесанса
· Механа Бугари
· Слаткарница
· Отворен и затворен паркинг
· Банка
· Фризерски салон
· Ноќен бар
· Интернет
· Непосредна близина на градскиот парк и пешачка зона 

Галерија

Ценовник

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ
               
Период на патување 01.02.2019 – 31.01.2020  
Викенд Работни денови повеќе од 7 дена  
Тип на сместување / Оброци со појадок полупансион со појадок полупансион со појадок полупансион  
   
Цена по соба на ден   
Еднокреветна стандард соба 60 72 48 60 46 58  
Двокреветна стандард соба 76 100 60 84 59 83  
Стандард соба - 1 возрасен и 1 дете 4-11.99 год. 63 84 51 71 50 70  
               
Еднокреветна лукс соба 66 78 53 64 50 62  
Двокреветна лукс соба 86 110 69 92 66 90  
Лукс соба - 1 возрасен и 1 дете 4-11.99 год. 69 89 56 75 54 74  
               
Студио стандард 124 148 100 122 96 120  
Апартман лукс 140 164 112 136 108 132  
Фамилиарен апартман 192 214 152 176 144 168  
               
дополнително легло за младинци во студио или апартман 28 40 23 34 22 33  
Дополнително легло за возрасен во студио или апартман 28 40 23 34 22 33  
               
Деца              
Дете 0 – 3.99  гратис   
Дополнително легло за дете (4-11.99) во соба 12 21 10 18 10 18  
Дополнително легло за дете (4-11.99) во студио или апартман / 8 / 8 / 8  
               
 Цените се дадени по соба на ден во евра. Плаќањето се врши по курс 1 € = 62,00 мкд       
               
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.      
               
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.       
               

 

б.ф. 2019

Забелешка

 

цените не се валидни за време на национални и верски празници, семинари и конгреси

 

Во цената Е вклучено:

·          Појадок (шведска маса)
·          Затворен базен со минерална вода 33 С – полуолимписки димензии
·          Отворен базен со минерална вода 33 С
·          Отворен термален базен со минерална вода 38 С
·          Џакузи на отворено со минерална вода
·          Сауна
·          Парна бања
·          Фитнес
·          Безжичен интернет
·          Паркинг
·          Сеф на рецепција
·          Туристичка такса 

 

КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЊЕ - ВОЗРАСНИ И ДЕЦА:

Тип соба Максимум
во двокреветна соба 2 возрасни + 1 дете до 15.99 год + 1 дете до 3.99 год.
во студио 3 возрасни + 1 дете до 11.99 год + 1 дете до 3.99 год
во апартман лукс 3 возрасни + 1 дете до 11.99 год + 1 дете до 3.99 год
во апартман фамилијарен 3 возрасни + 1 дете до 15.99 год + 1 дете до 3.99 год

 

Сподели со пријателите:
ЗА ХОТЕЛОТ
7 ката, со вкупен број на соби 296 од кои 285 двокреветни, 3 луксузни, 8 мали апартмани. 4 лифта......
 

Во собите:  (секоја соба 25 м2)
·          Дополнително легло се добива на барање
·          Туш кабина / када, фен, тоалетна козметика
·          Кабловска ТВ
·          Минерална вода
·          Минибар
·          Тераса
·          Wi-Fi
·          Работна маса
·          Безжичен интернет
·          Телефон
." data-share-imageurl="">