+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 538
*****
6
UAI
превоз

Хотелот се наоѓа во областа Goynuk, 6 км од центарот на Кемер и 46 км од аеродромот во Анталија.

Вкупно број на соби 442 се наоѓаат во триспратни згради и во двоспратни бунгалови. Garden соби (26м2, една спална со француски кревет+софа, едно купатило, макс.2+1 лице) Garden суит соби (31 m2, една дневна соба со две софи, една спална со француски кревет, има врата измеѓу, едно купатило, макс.4 лица).Kimeros Стандардни соби (26м2,една спална соба со два кревети, едно купатило , макс.2+1 лице)Kimeros Фамилијарни соби (33м2, две спални соби со француско легло, друга соба со разделени легла, едно купатило макс. 4 лица). Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар ( вода и безалкохолни пијалоци се надополнуваат секој ден,елекричен бокал, кафе и чај, сед, керамичен под, ЛЕД ТВ и сателитска програма со музички канали. 

Ултра се вклучено-пијалок за добредојде и локум, 24 часа храна и пијалоци на различни места во хотелот, шведска маса, доцен појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, чај , кафе, колачи, полноќни ужинки. Сите локални алкохолни и стандардни увозни пијалоци, безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, енергетски пијалоци, собна услуга, наргиле, A’la Carte ресторани со предходна резервација се наплатуваат.
 

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторан-рибен, ужина на плажа, витамин и лоби бар, диско.Доктор, чување на деца, перална и хемиско, продавници, телефон, факс, комјутерски игри и интернет кафе, фризер се наплатуваат. WI-FI интернет со намалена брзина и во јавните простории се бесплатни.

Хотелска сопствена плажа, со камчиња и песок, со чадори, лежалки и пешкири се бесплатни. Приватни павиљони на плажа се со предходна резервација и се наплатуваат.

Надворешен базен за возрасни и деца, водени лизгалици, фитнес соба, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, пинг понг, кошарка, мини фудбал. одбојка на плажа. Со доплата:водени спортови, масажа, Thalasso&СПа центар, школо за нуркање. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми навечер.Забава на плажа. Мини клуб за деца од 04-11 години.

www.kimeroshotels.com.tr

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

vis/s

 

Сподели со пријателите: