+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 456
*****
6
UAI
превоз
3

Положба 
Хотелот е лоциран во областа Kargicak, ,155 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на Аланија. 

Сместување
Вкупен број на соби 331. 
Стандардни соби (28м², макс. 2+1 лица, една спална и едно купатило), 
Фамилијарни соби (60м², две спални соби и две бањи, макс. 5 лица), 
Deluxe соби (32м², една спална соба, едно купатило со Џакузи, макс. 3 лица). 
Сите соби имаат капатило со туш кабина, фен, WRF клима, телефон, минибар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска LCD TV и музички канали, ламинат на подот, балкон, WI-FI интернет конекција. 

Услуга 
Ултра се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна ужина. Сите локални и некои стандарни алкохолни и безалкохолни пијалоци, бар со ужина, пијалоци на плажа, A’la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Увозните пијалоци, специјални вина, флашираните пијалоци, свежо цедените сокови, собната услуг , наргиле и витаминскиот бар дополнително се наплатуваат. 

Содржини 
Главен ресторан со шведска маса, еден A’la Carte ресторани-Турска кујна и рибен ресторан, лоби бар, барови кај базенот и на плажа. Доктор, фризер, перална, телефон, факс, интернет кафé и компјутерски игри се наплатуваат.

Плажа 
Хотелска плажа, песок со ситни камчиња, на околу 150м од хотелот, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат. 

Спорт и забава 
Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, Турска бања, сауна, тениски игралишта, фитнес центар, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениски игралишта , СПА & салон за убавина, билијард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, и детско игралиште. 

www.lumoshotel.com

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

 

вис/љ

Сподели со пријателите: