+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 265
***
7
BB
превоз
4

Крит е најголемиот остров во Грција и петти на Медитеранот. Првите знаци на цивилизацијата датираат од пред 6000 години п.н.е и поради што, со право овој остров денес се смета за родно место на европската цивилизација. Благодарејќи на својата географска положба (помеѓу Европа, Азија и Африка), многу цивилизации од минатото оставиле свој белег на Крит, кој може да се доживее и денес. Крит е остров кој има се' што би посакале да имате на еден прекрасен одмор. Од високи планини, до воодушевувачки и прекрасни плажи. Пространи полиња со маслинови дрвја, од кои се добива познатото критско маслиново масло, како и убави виногради. Шетајќи низ островот, на многу места можат да се видат археолошки и историски споменици, кои низ долгите векови биле создавани од луќето. Но тука, освен историскиот, истовремено можете да го почувствувате и пулсот на модерниот Крит. Медитеранскиот начин на живот во него, целосно може да се доживее при посетата на бројните ресторани со медитеранска и грчка кујна, на ноќните барови и диско клубови, или пак едноставно со прошетка низ бројните населени места.

Hotelot MARINERA 3* е фамилијарен хотел во туристичката област на Ammoudara, на 4 километри од центарот на Хераклион, а само на 100 метри од прекрасната плажа. Хотелот располага со базен.

Сите соби сe опремени со клима уред, фрижидер, телевизор и имаат балкони. Гостите може да уживаат во  свежите коктели и кафе кои се служат во барот кој се наоѓа  веднаш до базенот.

 

 

 

Галерија

Ценовник

Цена од 265 евра по лице на ден

 

Во цената е вклучено

- Авионски превоз аеродром Солун - Крит - аеродром Солун

- Аеродромски такси

- трансфер аеродром - хотел - аеродорм

- хотелско сместување во двокреветна соба 7 ноќевања со појадок

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00  мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ. 

vis/j

 

Ве молиме контактирајте не за  целосна калкулација со конкретни датуми на патување

Програма на патувањето

1. ден (петок)       СКОПЈЕ – ХЕРАКЛИОН  
Состанок на скопскиот аеродром Александар Велики два часа пред полетување. Полетување на авионот кон Хераклион во 01:05 часот. Пристигнување во Хераклион во 03:30, по пристигнувањето, трансфер до избраниот хотел и сместување во соба. Ноќевање. Појадок и слободен ден за одмор.

од 2. до 6. ден (сабота/среда)      ХЕРАКЛИОН (летување) 
Престој во избраниот хотел во средишниот регионот на Крит (Хераклион, Херсонисос, Малија...), на база на избрана услуга со 7 ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот.  Можност за факултативни излети. 

7. ден (четврток)     ХЕРАКЛИОН
Напуштање на собите и одјавување од хотел според хотелските правила. Во доцните вечерни часови, организиран трансфер кон аеродромот во Хераклион и директен лет за Скопје. 

8. ден (петок)     ХЕРАКЛИОН - СКОПЈЕ
Полетување во раните утрински часови 04:10, слетување во Скопје рано наутро во 04:40 по локално време.

 

КРИТ Лето 2016 - директен чартер лет

oд Скопје

од Хераклион

датум

ден

ноќи

полетува

слетува

датум

ден

полетува

слетува

01.07.16

Петок

7

01:05

03:30

08.07.16

Петок

04:10

04:40

08.07.16

Петок

7

01:05

03:30

15.07.16

Петок

04:10

04:40

15.07.16

Петок

7

01:05

03:30

22.07.16

Петок

04:10

04:40

22.07.16

Петок

7

01:05

03:30

29.07.16

Петок

04:10

04:40

29.07.16

Петок

7

01:05

03:30

05.08.16

Петок

04:10

04:40

05.08.16

Петок

7

01:05

03:30

12.08.16

Петок

04:10

04:40

12.08.16

Петок

7

01:05

03:30

19.08.16

Петок

04:10

04:40

19.08.16

Петок

7

01:05

03:30

26.08.16

Петок

04:10

04:40

26.08.16

Петок

7

01:05

03:30

02.09.16

Петок

04:10

04:40

02.09.16

Петок

7

01:05

03:30

09.09.16

Петок

04:10

04:40

Забелешка

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО
- Превоз со авионски чартер лет на релација: Скопје-Хераклион-Скопје
- Трансфери на Крит, на релација: аеродром - хотел - аеродром
- Сместување во место, хотел и услуга по избор од табелите
- Организација и реализација на аранжманот

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО
- Аеродоромски такси: 49 € по лице, освен за деца (inf.) под 2 години 
  (се уплатува во агенцијата, заедно со арнжманот)
- Задолжително патничко осигурување (информации во агенцијата)
- Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- За дете од 0 до 2 години не се плаќа и нема седиште во авионот 
  (доколку поинаку не е назначено)
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување со две возрасни лица

ПРЕПОРАЧУВАМЕ:
- Проверете ги сатниците на полетување 24 часа пред објавеното - планирано време на полетување.
- Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот.

- Понудата во ова издание се однесува на ограничен број места. 
- Организаторот го задржува правото на промена на цените согласно Општите услови на патување.

Сподели со пријателите:
Крит е најголемиот остров во Грција и петти на Медитеранот. Првите знаци на цивилизацијата датираат од пред 6000 години п.н.е и поради што, со право овој остров денес се смета за родно место на европската цивилизација. Благодарејќи на својата географска положба (помеѓу Европа, Азија и Африка), многу цивилизации од минатото оставиле свој белег на Крит, кој може да се доживее и денес." data-share-imageurl="">