+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
***
1
BB
превоз

Хотелот е одалечен 500 метри од  плажата и 400 метри од центарот на Саранда. Нуди комфорно сместување во соби опремени со клима,сопствено купатило, балкони со поглед на море и  фрижидер.

Некои од собите се опремени со комплетна кујна .

Хотелот има сопствен базен и ресторан за  услуги по желба,а нуди традиционални јадења со медитерански вкус . Хотелот има и бар со тераса за одмор и релаксиран престој .

Најблоска голема самопослуга е само 10 метри одалечена од хотелот адодека автобуската станица е одалецена околу 400 метри.

Хотелот е сместен во еден од најубавите квартови на Саранда. 

Ценовник

 

OLYMPIA HOTEL - SARANDA

по соба -

ноќевање со појадок

Ниска сезона

Октомври-Април

Средна сезона

Мај Јуни Септември

Висока сезона

Јули Август

Двокреветна соба

30 евра

40 евра

50  евра

Трокреветна соба

40 евра

50 евра

60 евра

Четворокреветна соба

50 евра

60 евра

70 евра

Апартнман со 2 соби(макс.4 лица)

60 евра

70 евра

80 евра

Апартман со 2 соби (макс.5 лица)

70 евра

80 евра

90 евра

suite

80 eвра

90 евра

105 евра

Superior suite

90 евра

105 евра

115 евра

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по
курс 1 евро = 61,8 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата
Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.