+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 30
7
RO
превоз
4

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои гипривлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавнитеградови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

 АПАРТМАНИ ПОППИС - А категорија - се наоѓаат во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. СТУДИЈА ПОППИС се оддалечени однајубавата градска плажа околу 130 метри. Вилата располага со 12 двокреветни студија опремени со 2 споени легла (принцип душек врз душек, како хотелските кревети) опремена кујна со садови за готвење, клима, телевизор, бежичен интернет и тераса. Некои од студијата се со страничен поглед на море, а останатите се со поглед на шеталиште. Исто така во вилата има и бесплатен интернет wi-fi. Капацитетот на собите е 2 лица, максимум плус едно дете до неполни 6 години, може да се смести во кревет со родителите, 6 апартмана се на 1во спрат, 6 на 2ри спрат. Под самите апартмани, се наоѓаат слаткара, бутик за кожа и бунди, и гифт шоп. Нејзината локација е идеална, во нејзина билизина се наоѓаат повеќе кафе барови, таверни, гиро, маркет, фурна, рент а кар итн. 

Галерија

Ценовник

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

 

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација, 

КАЛИТЕА - ПОПИС

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/2   (студио за 2 лица)

Коментар

24.05-31.05.2020

7

59

Промо Цена

31.05-07.06.2020

7

89

Промо Цена

07.06-14.06.2020

7

139

 

14.06-21.06.2020

7

189

 

21.06-28.06.2020

7

229

 

28.06-05.07.2020

7

279

 

05.07-12.07.2020

7

299

 

12.07-19.07.2020

7

329

 

19.07-26.07.2020

7

369

 

26.07-02.08.2020

7

369

 

02.08-09.08.2020

7

369

 

09.08-16.08.2020

7

369

 

16.08-23.08.2020

7

329

 

23.08-30.08.2020

7

299

 

30.08-06.09.2020

7

239

 

06.09-13.09.2020

7

189

 

13.09-20.09.2020

7

129

Промо Цена

20.09-27.09.2020

7

89

Промо Цена

 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00  мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

vis/j/j

Забелешка

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола - Автобуска станица Транскоп – на перон– 30еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год - попуст од 10еур

 

Сподели со пријателите:
КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои гипривлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавнитеградови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти." data-share-imageurl="">