+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 482
*****
6
UAI
превоз
4

SENSITIVE PREMIUM RESORT & SPA 

Положба 
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на градот. 

Сместување
Вкупен број на соби 402, распоредени во 5 блока. 
Стандрадни соби (36м², макс.2+2 лица)-една спална и едно купатило, 
Фамилијарни соби (48м², макс.4 лица)-две спални одвоени со врата, едно купатило, 
Соби за хендикепирани лица: 4 

Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон,WI-Fiинтернет конекција. 

Услуга 
Ултра Се вклучено-24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина и кафе во попладневните часови, вечера и полноќна ужина, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-премиум увозни пијалоци, услуга во соба, свежо цеден сок, сите флаширани пијалоци и пијалоци во конзерва, специјални вина. 

Содржини 
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани-Brezza (Италијанска кујна), Akasya (Турска кујна), Vira-Рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, снек бар и бар на плажа. Доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, rent a car, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Бесплатен WI-FI интернет во лоби барот и во собите. 

Плажа 
Хотелска приватна песочна плажа, на 400м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа, не се наплаќаат. Бесплатен превоз до плажа на секои 20 минути. 

Спорт и забава 
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, (затворениот базен работи само во зима), лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Спа центар и центар за убавина, масажа, спортови на вода, билијард и компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год. 

www.sensitivepremium.com

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

 

 

вис/љ

Сподели со пријателите:
SENSITIVE PREMIUM RESORT & SPA 

Положба 
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на градот. 

Сместување
Вкупен број на соби 402, распоредени во 5 блока. 
Стандрадни соби (36м², макс." data-share-imageurl="">