+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 715
*****
6
ALL
превоз

Локација: Овој луксузен хотел се наоѓа во Сома Беј на 46км одалеченост од аеродромот и 49км од Хургада.
Соби: Има 445 луксузни соби, модерно дизајнирани и опремени со купатило, сателитска ТВ, клима уред, телефон, интернет.
Содржини: Хотеле е опкружен со зеленило и палми. Рекреативниот центар се наоѓа во главната зграда на хотелот. Има две тениски игралишта, теретана, два базени, детски клуб терени за голф во близина. Покрај главнинот ресторан има 3 а ла карт ресторани кои служат Грчка, Италијанска и Либанска кујна.
Спорт и забава: Хотелот нуди спортски активности од типот на мини голф, гњурење, водни спортови, сурфање на ветер, кајак, пинг понг, билијард, тенис, јавање коњи. Во близината на хотелот (3км одалеченост) се наоѓа и голф терен.
Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа долга 1200м.

Галерија

Ценовник

Цена од 715 евра по лице 

 

Пакет аранжмани со 6,8,9,10,13, ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

и.д

Забелешка

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6, 8, 9,10 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год) 
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

 

Сподели со пријателите:
Локација: Овој луксузен хотел се наоѓа во Сома Беј на 46км одалеченост од аеродромот и 49км од Хургада.
Соби: Има 445 луксузни соби, модерно дизајнирани и опремени со купатило, сателитска ТВ, клима уред, телефон, интернет.
Содржини: Хотеле е опкружен со зеленило и палми." data-share-imageurl="">