+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 595
*****
6
HB
превоз
5

SUNIS HOTEL SU 

Положба 
Хотелот е лоциран во Konyaaltı регионот, на 1км од центарот на градот, и на околу 15км од аеродромот во Анталија. 

Сместување
Вкупен број на соби-296. 
Делукс соби ( 26м2, една спална и едно купатило, балкон од 9м2 со француски лежај , макс.2+1 лице),
Апартмани тип А ( 46м2, спална и дневен престој, голем балкон со француски лежај, макс.3+1 лице), 
Апартмани тип Б ( 39м2, спална, дневен престој,купатило, балкон од 23м2 со француски лежај, макс 2+1 лице). 
Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш кабина, фен, централна клима, телефон, мини бар ( две шишиња вода при пристигнување, останатото се доплаќа), чајник. сеф, шарени светлечки илустрации во собата и на балконот. Сателитска тв со музички канали, WI-FI. 

Услуга 
HB (half-board) полупансион, шведска маса за појадок и вечера, свежо цеден сок од портокал само за појадок, чај и кафе, овошје на плажа во одредено време. Со доплата: сите видови алкохолни пијалоци ( домашни и увезени), вода, негазирани пијалоци, А-ла карт ресторани, собна послуга, мини бар во собите. 

Содржини 
Црвен ресторан- главен ресторан со шведска маса, А-ла карт ресторани и тоа Fish, Italian, Far East, Steak House и Barbeque, барови низ хотелскиот комплекс, собна послуга, доктор, чување деца,перална, продавници, фризер и рент а кар, се доплаќаат. WI-Fi е бесплатно во собите и во јавниот простор. 

Плажа 
Хотелска приватна плажа, чадори за сонце, лежалки и пешкири се бесплатни. 

Спорт и забава 
Внатрешен и надворешен базен, детски базен, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски игралишта, терени за сквош, неограничен влез во Аква парк. Со доплата: масажа, џакузи, спа центар, водени спортови на плажа, опрема за тенис. 

www.sunishotels.com

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

 

 

вис/љ

Сподели со пријателите: