+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 654
*****
6
BB
превоз

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, 4км од Side и 60км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 672 во три блока и во Lake Houses.
Стандардни соби (27m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
Фамилијарни соби со кревети на спрат (27m², една голема соба со кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица),
Фамилијарни соби (30 - 40m², две спални соби со врата која ги поврзува, некои се со две, истите се и со едно купатило, макс. 4 лица),
Еcо a Lake House (16m², се наоѓаат на втор или трет спрат, едно купатило, макс. 2 лица),
Lake House Стандардни (20m², поглед на базен, се наоѓаат на втор или трет спрат, една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица),
Lake House Фамилијарни соби со пристап на базен (44m², директен пристап на базен, две спални соби со врата која ги поврзува и две купатила, керамички под, макс. 4 лица),
Lake House на горниот спрат (44m², втор и трет спрат, две соби со врата која ги поврзува и две купатила, керамички под, макс. 4 лица),
Junior suit (60m², две спални соби со врата која ги поврзува, две купатила, макс. 4 лица),
Suit соби (90m², две спални соби, дневна соба, две купатила, голема тераса, макс. 4 лица),
King suit (95m², две спални соби, дневна соба, две купатила, едното е со џакузи, кујна, тераса, макс. 4 лица).

Сите соби се со приватно купатило со када, туш кабина и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен или керамички под и балкон. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна.

Услуга
Ultra all inclusive – пијалок за добредојде, шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, утрински и поплаадневни закуски, вечера, и закуска доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, свежо цеден портокал за појадок, сладолед за време на одредени часови, слатки, A’la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, пијалоци во Disco club. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови (освен за појадок), послуга во соба).

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, барови околу хотелскиот комплекс, A’la Carte ресторани: Cesars – Италијанска кујна, Asian – кујна од Далечниот Исток, Sultan – Турска кујна, Okeanos – Рибен ресторан, Aztek – Мексиканска кујна и скара. Доктор, услуги за перење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, рент а кар се доплатуваат. WI-FI интернет конекција на јавни места и во собите е бесплатна.

Плажа
Хотелска плажа, песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, гимнастика, одбојка на плажа, пинг – понг. Дополнително се наплатуваат: спортови на вода, осветлување за тениски терени, куглање, билијард, игротека, SPA центар, масажа. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми, кино во текот на вечерта. Мини клуб за деца од 4 – 12 години и Junior клуб за од 13 – 16 години.

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања
Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување

vis/j

 

Сподели со пријателите:
Положба
Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, 4км од Side и 60км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 672 во три блока и во Lake Houses.
Стандардни соби (27m², една спална соба, едно купатило, макс." data-share-imageurl="">