+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 425
*****
1
ALL
превоз

Хотелот е одалечен на13 км од аеродромот и 16 км од Хургада. Хотелскиот комплекс е составен од триспратни згради.

Хотелот располага со 1 главен ресторан и 4 a la carte, 5 барови, базени, 8 тобогани, продавници и конференциска сала, детски базени, детски клуб, мини голф, аеробик, одбојка на плажа. Со доплата може да се користат и масажи, сауна, спа, билијард, куглање и центарот за нуркање.

Хотелот располага со 331 соба. Секоја од собите е опремени со клима-уред, балкон или тераса, телевизор со сателитски канали, телефон, фен, сеф и мини бар со доплата .

Галерија

Ценовник

TITANIC BEACH SPA & AQUAPARK 5* ПОАЃАЊЕ  02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
  ВРАЌАЊЕ  08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
СЕ ВКЛУЧЕНО  НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРДНА СОБА возрасен 425 425 455 455 465 465 465 455 445 425 415
(2+2) 1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-5,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 6-12,99 325 325 340 340 345 345 345 340 335 325 320
  3 возрасен 425 425 455 455 465 465 465 455 445 425 415
(1+2) Доплата за 1/1 соба 72 72 72 72 72 72 72 72 72 72 72
ФАМИЛИЈАРНА СОБА возрасен 515 515 545 545 555 555 555 545 535 515 505
(2+2 / 3+1) 1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-5,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  2 дете 6-12,99 370 370 385 385 390 390 390 385 380 370 365
  3 возрасен 515 515 545 545 555 555 555 545 535 515 505

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Програма на патувањето

01. ден    СКОПЈЕ – ХУРГАДА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.

од 01. до 06. ден     ХУРГАДА 
Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...).

07. ден    ХУРГАДА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот, или поинаку доколку хотелските правила го наложуваат тоа. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција) Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје (наредниот ден)во раните утрински часови, или според претходно најавеното време.

Забелешка

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 6 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 80 евра
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.