+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 559
****
7
HB
превоз
1

Опис:
Хотелот нуди четири базени меѓу кој и затворен базен, фитнес сала, сауна, еден од базените се наоѓа на покривот на хотелот од каде се пружа неверојатна глетка на целото крајбрежје. Ресторанот на хотелот нуди традиционална и меѓународна кујна. Wi – fiбесплатен во одредени јавни простории.
Сместување:
Пространи и климатизирани, собите имаат балкон кој гледа кон морето или базените. Собите се со целосно опремени бањи, сателитска ТВ, мини бар.
Плажа: 100м
Услуга:Полу Пансион 

 

Галерија

Ценовник

Ве молиме контактирајте не за целосна калкулација со конкретни датуми на патување.

Програма на патувањето

01. ден СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА – КОСТА БРАВА 
Состанок на групата на аеродромот во Скопје и предавање на багажот 120 минути пред времето на полетување. Лет за Барселона (според табелата). Пристигнување на аеродромот во Бареслона. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до хотелот во крајните дестинации (Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna …). Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.
од 01. до 07/10. ден  КОСТА БРАВА 
Денови за одмор со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna … и др. Комуникација со локалните представници на агенцијата за евентуални факултативни анимации, излети и посети.
08./11.  ден КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција.) Слободно време за индивидуални прошетки до заминување на аеродромот во Барселона во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Лет за Скопје, според табелата. Пристигнување во Скопје.

 

Забелешка

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 7/10 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 20кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
* Патничко здравствено осигурување
* Туристичка такса – се плаќа директно рецепција во хотел

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Сподели со пријателите:
Опис:
Хотелот нуди четири базени меѓу кој и затворен базен, фитнес сала, сауна, еден од базените се наоѓа на покривот на хотелот од каде се пружа неверојатна глетка на целото крајбрежје. Ресторанот на хотелот нуди традиционална и меѓународна кујна." data-share-imageurl="">