+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 631
*****
6
UAI
превоз

Хотелот се наоѓа во областа Кунду, 20км од центарот на Анталија, 15 км од аеродромот.

Хотелот има 6 различни блока,
San Marco Basilica (главна зграда-лоби, Спа центар, внатрешен базен),
Palace of Dukes (главен ресторан, сала за состаноци, продавници, кафе Флориан, ресторан Венето),
San Marco,
Santa Maria,
Castello,
Campaneile Tower

Вкупен број на соби 540.
Стандардни соби: 478 во San Marco, Santa Maria и Castello (25м² ; 2+1 лица),
Фамилијарни соби:55 во истите згради (40м²; две соби одвоени со врата, купатило, макс. 2+2 лица),
Ројал суит соби (100м², една спална, катче за работа, купатило со Џакузи, макс.2 лица).
Вилите се лоцирани во градината(130м², два ката: на приземје се наоѓа една спална, едно купатило, Америчка кујна, дневна соба и тоалет; горниот кат: две спални , две купатила од кои едното е со Џакузи, макс. 6+2 лица).

Собите можат да бидат со поглед на море, градина или базен, купатило со када, фен и телефон во купатило, централна клима, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци, мали шишиња вино, чипс, храна за бебиња во зависност од возраст на бебе), сет за кафе&чај, сеф, тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет е бесплатен.

Ултра Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина од 12.00-16.00ч., вечера, полноќна шведска маса, свежо цеден портокал само за време на појадок, сите локални и некои увозни безалкохолни и алкохолни пијалоци, мини бар (секој ден се дополнува само со вода и безалкохолни пијалоци), еднаш во денот сладолед. Специјалните увозни пијалоци, флашираните безалкохолни пијалоци и вина, A’la Сarte ресторани (се наплатуваат со претходна резервација), странски коктели во коктелбарот, наргиле, свежи цедени сокови, услуга во соба, луксузните пијалоци се доплатуваат.

Ristorante Bellini-главен ресторан, A’la Сarte Ресторани-Ristorante Veneto (Италијански), Burano (рибен ресторан), La Carreta (Бразилска и Аргентинска кујна), Café Florian-бели пецива, Lido bar-дневна ужина и 9 барови на различни локации во хотелскиот комплекс. Доктор, сервис за перење и пеглање, чување деца, фризер, Велнес центар, телефон, факс, интернет, продавници, rent a car дополнително се наплаќа. WI-FI интернет во лоби и во целиот хотел е бесплатен.

Хотелска песочна плажа со лежалки, пешкири и чадори за сонце кои не се наплатуваат. Приватните павиљони со претходна резервација дополнително се доплатуват.

Отворени и затворени базени, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, Џакузи, тениски игралишта, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, пикадо, билијард не се наплатуваат. Часови по тенис и осветлување за тениските игралишта, часови за нуркање, водени спортови, масажа и салонот за убавина се наплатуваат. Забавна програма преку целиот ден и шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 04-12 год. НАПОМЕНА: Хотелот е реновиран 2013

www.veneziapalace.com

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања

Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

vis/s

Сподели со пријателите: