+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 74
7
RO
превоз
- Студија и апартмани ЕМИ – Лименарија
Објект со централна положба во Лименарија, на 200 метри од плажата во Лименарија и околу 10 минути пешачење од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металиа. Сместен на мирно место, со убава градина, во својот склоп има студија и апартмани на високо приземје и прв спрат, сите реновирани минатата година. Студиjата располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, балкони, ТВ, клима уред (со дневна доплата од 5€). Апартманите се едноспални, односно располагаат со две соби од кои во едната е сместена кујна, а одделно тоалет и балкони.

Галерија

Ценовник

• 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
• 25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ 
• 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
• 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
• 10% за целосна уплата во МАРТ
• 5% за целосна уплата во АПРИЛ

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/2+1

стд

1/3 стд

1/3+1

стд

1/4

апп

03.06-10.06

          84 €

          89 €

          94 €

          99 €

        119 €

10.06-17.06

        104 €

        109 €

        114 €

        119 €

        149 €

17.06-24.06

        124 €

        129 €

        134 €

        139 €

        179 €

24.06-01.07

        139 €

        144 €

        149 €

        154 €

        189 €

01.07-08.07

        154 €

        159 €

        164 €

        169 €

        199 €

08.07-15.07

        169 €

        174 €

        179 €

        184 €

        219 €

15.07-22.07

        184 €

        189 €

        194 €

        199 €

        239 €

22.07-29.07

        194 €

        199 €

        204 €

        209 €

        259 €

29.07-05.08

        204 €

        209 €

        214 €

        219 €

        279 €

05.08-12.08

        224 €

        229 €

        234 €

        239 €

        299 €

12.08-19.08

        224 €

        229 €

        234 €

        239 €

        299 €

19.08-26.08

        214 €

        219 €

        224 €

        229 €

        289 €

26.08-02.09

        204 €

        209 €

        214 €

        219 €

        269 €

02.09-09.09

        154 €

        159 €

        164 €

        169 €

        199 €

09.09-16.09

        134 €

        139 €

        144 €

        149 €

        169 €

16.09-23.09

        104 €

        109 €

        114 €

        119 €

        119 €

23.09-30.09

          74 €

          79 €

          84 €

          89 €

          89 €

 

Цени:
• Се дадени по лице, за минимум две платежни лица, за 7 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз
• За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице
• Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот
Сместување:
• Трето и четврто лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/2+1, 1/3, 1/3+1 студио и 1/4 апартман, плаќаат само превоз 35€
• Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 студио или 1/4 апартман (плаќа само превоз 25€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот
• Во 1/2+1 и 1/3+1 студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети
• Користењето на клима уред е со доплата од 5€ на ден
 
Превоз: 
• Секој петок поаѓање од Битола во 03:30 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата
• Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
• Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице (дете од 2-6 год. 25€)
• 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Прилеп и Ресен

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j /т

 

Сподели со пријателите:
- Студија и апартмани ЕМИ – Лименарија
Објект со централна положба во Лименарија, на 200 метри од плажата во Лименарија и околу 10 минути пешачење од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металиа." data-share-imageurl="">