+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 69
7
RO
превоз
3

ПАРГА е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслинки, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга е мал, убав, бел град со црвени покриви, сместен во прегратките на околните планини.  Парга е комплетно летовалиште и во неа секој може да најде нешто за себе: градското пристаниште, шеталиштето покрај морето, двете градски плажи, големата плажа Валтос во непосредна близина на градот, многубројните скриени плажи распрскани на малите  островчиња во заливот, старата градска тврдина од XIV век, многубројните излети.

 

 

СТУДИА ФИОРЕ    Б кат – се наоѓаат на 180 метри од идиличната Писо-Kрионери плажа и имаат одличен пристап до море без нагорнини, симпатично   уреден двор со  зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, и во близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се комплетно реновирани во 2011, опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 3 Еур/ден, тераси, сателитска телевизија, секојдневно чистење на апартманите. Студиата се со модерен дизајн  и соодветна  пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на море, wi-fi.

Галерија

Ценовник

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

ВИЛА ФИОРЕ - ПАРГА
Термини 1/2 студио 1/2+1 Студио 1/3+1 студио 1/2+2 апп коментар
22.05-29.05.2019 69 79 89 99 промо
29.05-05.06.2019 79 89 99 109 промо
05.06-12.06.2019 109 119 129 149 промо
12.06-19.06.2019 169 179 199 219  
19.06-26.06.2019 249 259 269 289  
26.06-03.07.2019 269 279 289 309  
03.07-10.07.2019 299 309 329 359  
10.07-17.07.2019 369 379 399 439  
17.07-24.07.2019 409 419 429 469  
24.07-31.07.2019 409 419 429 469  
31.07-07.08.2019 409 419 429 469  
07.08-14.08.2019 409 419 429 469  
14.08-21.08.2019 409 419 429 469  
21.08-28.08.2019 359 369 379 419  
28.08-04.09.2019 309 319 329 359  
04.09-11.09.2019 269 279 289 309  
11.09-18.09.2019 189 199 209 219 промо
18.09-25.09.2019 199 129 139 149 промо
25.09-02.10.2019 69 89 89 99 промо

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00 мкд.

 нѓ

 

 

Сподели со пријателите:
ПАРГА е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм." data-share-imageurl="">