+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 119
7
RO
превоз

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост. Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада...

ВИЛА ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

Галерија

Ценовник

ПОПУСТ -15%

ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 31.01.2020

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

ОЛГА

Термин

Бр.ноќи 

1/2 СТД 

30.05.2020 

7*

109 €

06.06.2020

7*

129 €

13.06.2020

7*

149 €

20.06. 2020

7*

179 €

27.06. 2020

9

400 €

06.07. 2020

9

440 €

15.07.2020

9

540 €

24.07. 2020

9

540 €

02.08.2020

9

540 €

11.08.2020

9

540 €

20.08.2020

9

540 €

29.08.2020

7*

179 €

05.09.2020

7*

149 €

12.09.2020

7*

129 €

19.09.2020

7*

109 €

Забелешка

НАПОМЕНИ:

 ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

 Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.

 Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

 Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

 Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

 Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

 Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

 За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само на редовните цени.

 Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

 Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

 По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

 Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата

 Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

  •  Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра
  •  деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра
  •  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/s/m

Сподели со пријателите:
ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура." data-share-imageurl="">