+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
7
RO
превоз

Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5еур на ден), располагаат само со двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и Трокреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање)

Галерија

Ценовник

-20% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019
-15% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020
-12% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020
-10% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

 

На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за 2 последователни термина, првите два и последниот термин се ПРОМО цени.

ВИЛА ОЛИВА – ПАРГА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/2 студио

1/3 студио

Коментар

26.05-02.06.2020

7

59

69

Промо цени

02.06-09.06.2020

7

89

99

Промо цени

09.06-16.06.2020

7

139

159

 

16.06-23.06.2020

7

199

219

 

23.06-30.06.2020

7

269

289

 

30.06-07.07.2020

7

289

309

 

07.07-14.07.2020

7

329

359

 

14.07-21.07.2020

7

399

439

 

21.07-28.07.2020

7

429

469

 

28.07-04.08.2020

7

429

469

 

04.08-11.08.2020

7

429

469

 

11.08-18.08.2020

7

429

469

 

18.08-25.08.2020

7

409

449

 

25.08-01.09.2020

7

379

419

 

01.09-08.09.2020

7

329

359

 

08.09-15.09.2020

7

289

309

 

15.09-22.09.2020

7

199

209

 

22.09-29.09.2020

7

139

149

Промо цени

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j /j

 

Забелешка

-Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.
Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe
– Деца до 1,99 години бесплатно
Време на поаѓање кон Грција:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)
Време на заминување од Грција:
Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч
Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

 

Сподели со пријателите:
Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме)." data-share-imageurl="">