+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 69
7
RO
превоз
- Студија ПЕЛЕКАНОС – Лименарија
Објект сместен во централниот дел на Лименарија, на 200 метри од плажата во Лименарија и 10 минути пешачење од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металија. Сместен на мирно место, со убава градина и сопствен бар во автентичен стил за потребите на гостите, во својот склоп има двокреветни и трокреветни студија, кои имаат комплетно опремена кујна, тоалет, балкони, ТВ и клима уред (со дневна доплата од 5€). 

Галерија

Ценовник

• 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини
• 25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ 
• 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
• 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
• 10% за целосна уплата во МАРТ
• 5% за целосна уплата воАПРИЛ

 

ТЕРМИН :

1/2 стд

1/3 стд

03.06-10.06

               74 €

               79 €

10.06-17.06

               94 €

               99 €

17.06-24.06

             114 €

             119 €

24.06-01.07

             129 €

             134 €

01.07-08.07

             144 €

             149 €

08.07-15.07

             159 €

             164 €

15.07-22.07

             174 €

             179 €

22.07-29.07

             184 €

             189 €

29.07-05.08

             194 €

             199 €

05.08-12.08

             214 €

             219 €

12.08-19.08

             214 €

             219 €

19.08-26.08

             204 €

             209 €

26.08-02.09

             194 €

             199 €

02.09-09.09

             144 €

             149 €

09.09-16.09

             124 €

             129 €

16.09-23.09

               94 €

               99 €

23.09-30.09

               64 €

               69 €

 

Цени:
• Се дадени по лице, за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски и бродски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден
• За аранжман со сопствен превоз се одобрува 35€ од вкупната цена по лице
• Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот
 
Сместување:
• Трето лице или деца над 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/3 студио, плаќаат само превоз 35€
• Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 или 1/3 студио (плаќа само превоз 25€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот
• Користењето на клима уред е со доплата од 5€ на ден
 
Превоз:
• Секоја среда поаѓање од Битола во 03:30 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата
• Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
• Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 35€ по лице (дете од 2-6 год.25€)
• 5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Прилеп и Ресен
 
 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j /т

 
Сподели со пријателите:
- Студија ПЕЛЕКАНОС – Лименарија
Објект сместен во централниот дел на Лименарија, на 200 метри од плажата во Лименарија и 10 минути пешачење од една од најубавите плажи во тој дел на Тасос, плажата Металија." data-share-imageurl="">