+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 40
7
RO
превоз

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон и  wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2019) 

Галерија

Ценовник

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата

 

ВЕРГИНА - ХАНИОТИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица) приземје

1/4  (студио за 4 лица)  приземје

1/2 (студио за 2 лица) спрат

1/3  (студио за 3 лица) спрат

Апп со една спална (4л)

Коментар

24.05-31.05.2020

7

89

99

79

99

129

Промо цена

31.05-07.06.2020

7

109

129

99

119

149

Промо цена

07.06-14.06.2020

7

139

179

129

149

279

 

14.06-21.06.2020

7

229

249

219

239

349

 

21.06-28.06.2020

7

289

309

279

299

379

 

28.06-05.07.2020

7

309

329

299

319

449

 

05.07-12.07.2020

7

339

359

329

349

459

 

12.07-19.07.2020

7

379

399

369

389

489

 

19.07-26.07.2020

7

419

439

399

429

509

 

26.07-02.08.2020

7

419

439

399

429

509

 

02.08-09.08.2020

7

419

439

399

429

509

 

09.08-16.08.2020

7

419

439

399

429

509

 

16.08-23.08.2020

7

389

409

379

389

459

 

23.08-30.08.2020

7

349

369

339

369

389

 

30.08-06.09.2020

7

269

289

259

269

309

 

06.09-13.09.2020

7

229

229

219

229

259

 

13.09-20.09.2020

7

159

179

149

159

169

Промо цена

20.09-27.09.2020

7

89

99

89

89

129

Промо цена

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

 

Забелешка

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон - 30еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год - 10еур попуст
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (БП мотел Македонија)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-5:40 Удово (БП Удово)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола
 
 
ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Сподели со пријателите:
Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица." data-share-imageurl="">