+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 49
7
RO
превоз
4

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои гипривлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавнитеградови на Халкидикиа разновидните продавници и бутици нудат можност за шопингинтересен за туристите од сите возрасти.

 
ВИЛА ДИМИТРА се наоѓа во строгиот центар на Калитеа одалечена од прекрасната плажа околу 10 минути пешачење. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште исто така близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Оваа вила располага со трокреветни, четворокреветни и петокреветни студиа (опремени со кујна, wc, клима, Телевизор и  тераса).
 

Галерија

Ценовник

 На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

Првите две и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

Датуми Ноќевања 1/3 suteren 1/3 Studio 1/4 Studio 1/5 Studio
Од: 19-05-2019 
До: 26-05-2019
7 Продадено 49€ Продадено 59€ Продадено 69€ 79
Од: 26-05-2019 
До: 02-06-2019
7 79 109 119 139
Од: 02-06-2019 
До: 09-06-2019
7 Продадено 119€ Продадено 139€

149€

179€

Од: 09-06-2019 
До: 16-06-2019
7 Продадено 199€

219€

239€

259€

Од: 16-06-2019 
До: 23-06-2019
7

229€

249€

259€

269€

Од: 23-06-2019 
До: 30-06-2019
7

279€

299€

309€

339€

Од: 30-06-2019 
До: 07-07-2019
7

309€

329€

339€

259€

Од: 07-07-2019 
До: 14-07-2019
7

319€

339€

349€

379€

Од: 14-07-2019 
До: 21-07-2019
7

349€

Продадено 369€

379€

419€

Од: 21-07-2019 
До: 28-07-2019
7

359€

379€

389€

429€

Од: 28-07-2019 
До: 04-08-2019
7

359€

379€

389€

429€

Од: 04-08-2019 
До: 11-08-2019
7

359€

379€

389€

429€

Од: 11-08-2019 
До: 18-08-2019
7

319€

339€

349€

369€

Од: 18-08-2019 
До: 25-08-2019
7 Продадено 279€

299€

319€

349€

Од: 25-08-2019 
До: 01-09-2019
7

239€

249€

269€

279€

Од: 01-09-2019 
До: 08-09-2019
7

159€

169€

179€

199€

Од: 08-09-2019 
До: 15-09-2019
7 Продадено 119€

129€

139€

Продадено 149€
Од: 15-09-2019 
До: 22-09-2019
7 Продадено 69€ Продадено 79€ 89 99
Од: 22-09-2019 
До: 29-09-2019
7 49 59 69 79

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00  мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

Сподели со пријателите:
КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои гипривлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавнитеградови на Халкидикиа разновидните продавници и бутици нудат можност за шопингинтересен за туристите од сите возрасти." data-share-imageurl="">