+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00
од 69
***
7
RO
превоз
4

Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е лоцирно  помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Врахос е прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има широк ќеј на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Haris white sands studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиа со тераси кои имаат страничен поглед кон море. Сите студиа се опремени со кујна, клима, телевизор, вц, wi fi и тераса. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите ( секоја соба 2 лежалки и еден чадор )
 

Галерија

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација. Првите две и последните два термина се промо цени.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 21.12.2018

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 31.01.2019

 

Датуми Ноќевања 1/3 1/3+1
Од: 22-05-2019 
До: 29-05-2019
7 Продадено 69€ Продадено 79€
Од: 29-05-2019 
До: 05-06-2019
7 Продадено 109€ 119
Од: 05-06-2019 
До: 12-06-2019
7 Продадено 139€

149€

Од: 12-06-2019 
До: 19-06-2019
7 Продадено 199€

219€

Од: 19-06-2019 
До: 26-06-2019
7 Продадено 259€

279€

Од: 26-06-2019 
До: 03-07-2019
7 Продадено 319€

339€

Од: 03-07-2019 
До: 10-07-2019
7

389€

409€

Од: 10-07-2019 
До: 17-07-2019
7

449€

459€

Од: 17-07-2019 
До: 24-07-2019
7

489€

499€

Од: 24-07-2019 
До: 31-07-2019
7

489€

499€

Од: 31-07-2019 
До: 07-08-2019
7

489€

499€

Од: 07-08-2019 
До: 14-08-2019
7

489€

499€

Од: 14-08-2019 
До: 21-08-2019
7

489€

499€

Од: 21-08-2019 
До: 28-08-2019
7

429€

449€

Од: 28-08-2019 
До: 04-09-2019
7

349€

369€

Од: 04-09-2019 
До: 11-09-2019
7

269€

289€

Од: 11-09-2019 
До: 18-09-2019
7

229€

239€

Од: 18-09-2019 
До: 25-09-2019
7 179 189
Од: 25-09-2019 
До: 02-10-2019
7 89 99

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасни лица над 63еур – 10еур попуст

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62,00 мкд.

За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.

За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.

нѓ

 

Сподели со пријателите:
Врахос е мало место кое се наоѓа на една од најубавите плажи на јонско море. Ова место е лоцирно  помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Врахос е прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина." data-share-imageurl="">