+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 20:00

ЗАГРЕБ - 3 НОЌИ

Адвентот во Загреб според изборот на гласачи од "European Best Destinations" трет пат со ред е прогласен за најдобра дестинација за посетување за новогодишните и божиќните празници во европа во 2015, 2016 и 2017 година. 

Галерија

Ценовник

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 189 ЕВРА

ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 31.11.2018: 179 ЕВРА

 

Цена за дете до 6 години: 119 евра (спие во кревет со родител) 

 

 

 

 

 

Цените се дадени во евра.Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд.
За сите тековни попусти и промоции,за дадениот хотел,пратаете ја нашата Facebook фан страна и контактирајте не телефонски.
За дадената понуда важата општите услови за патување на СКТМ и Т.А.ВИС ПОЈ.
vis/j 

 

Програма на патувањето

1 ден (28.12.2018) петок:  Македонија - Загреб
Состанок на групата пред спортска сала Младост во 17:30 ч. Заминување во 17:30 ч. од Битола, попатнo Прилеп (бензиска Лук Оил ), Велес (бензиска Макпетрол-автопат), Скопје (паркинг пред хотел Континентал),  Куманово (бензиска Макпетрол-автопат) доколку има патници. Продолжување на патот преку Србија, царински формалности, попатни одмори, ноќно возење.

2 ден (29.12.2018) сабота: Загреб
Пристигнување во Загреб во предпладневните часови. Сместување. Слободно време за одмор и индивидуални прошетки. Попладне разглед на Загреб со професионален туристички водич : Марков Трг каде е седиштето на Владата на Хрватска, кулата Лотрсчак (13 век) каде е стартот на најкратката жичара и каде секој ден во 12:00 се пука од топ, се продолжува према Железната врата еден од влезовите во стариот град (13 век), пазарот на отворено Долац, главната Катедрала ( 100 метри висока) турата завршува кај малата фонтана некогашен извор на лековита вода (околу 90 минути).... Ноќевање.

3 ден (30.12.2018) недела: Загреб- Љубљана-Загреб
Појадок. Факултативна посета на Љубљана и разглед на центарот со локален водич, Разглед на градот со локален водич (посета на Прешерновиот плоштад, Љубљански град -стариот дел на Љубљана. Слободно време за индивидуални прошетки по кејот на реката Љубљаница и слободно време за индивидуални активности и шопинг. Во договорено време враќање во хотел.Во попладневните часови враќање во Загреб. Ноќевање.

4 ден (31.12.2018) понеделник : Загреб 
Појадок. Слободен ден и уживање на убавините на градот Загреб и новогодишната и божиќна магија на градот, или факултативно посета на Крапинске Топлице (воден парк Aquae Vivae -затворен). Во попладневние часови враќање во Загреб. Дочек на Нова Година, на еден од плоштадите или во дискотека (факултативно). Ноќевање.

 5 ден (01.01.2018) вторник: Македонија

Појадок. Во претпладневните часови заминување за Македонија, Попатни одмори, царински формалности. Ноќно возење. 

6 ден (02.01.2018) среда: Македонија
Пристигнување во Македонија во раните утрински часови, Куманово, Скопје, Велес, Прилеп, Битола... 

 

 

Забелешка

Во цената е вклучено:

- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- 3 ноќевања со појадок во хотел I 3* 

- Разглед на Загреб со професионален водич

- Посета на Christmas market (Advent Zagreb 2019)

- Придружник од агенцијата 
- Организација и реализација на аранжманот

 

Во цената не е  вклучено 
 - Факултативна посета на Љубљана со локален водич: 20 € (мин. 20 патници)

 - Факултативна посета на Крапинске Топлице: 18 € (превоз и влезница) (мин. 20 патници)

 - Влезници за музеи и културно – историски споменици

 - Туристичка такса

 - Патничко осигурување
 - Неспомeнати услуги
 - Личен трошок на патниците

Сподели со пријателите:
ЗАГРЕБ - 3 НОЌИ


Адвентот во Загреб според изборот на гласачи од "European Best Destinations" трет пат со ред е прогласен за најдобра дестинација за посетување за новогодишните и божиќните празници во европа во 2015, 2016 и 2017 година." data-share-imageurl="">